İNGİLİZ AFYONKEŞİN İTİRAFLARI

%20
İngiliz Afyonkeşin İtirafları,Thomas De Quincey

Liste Fiyatı : 10,00 TL
İndirimli Fiyat : 8,00 TL
(Bu ürünü aldığınızda 8 puan kazanacaksınız)
   8

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
'' Bu kitabın asıl kahramanı bir afyonkeş değil afyonun ta kendisidir. Hikayenin aslı bu meşru temele (afyona) dayanır.''
De Quincey aşırı miktarda bir afyon tüketicisi olarak bu evreler üzerine yaptığı analizlerle psikoloji ve tıp alanına öncülük etmiştir. O zaman afyon, hemen hemen etkileri pek bilinmeyen yasal bir ağrı kesiciydi.
Ancak, bu kitap afyon müptelalığının tehlikelerini işlemekten ziyade rüyalardaki ve görüntülerdeki bilinçaltını açığa çıkarmaktadır.
De Quincey'in ''Talihsizliğini'' oluşturan farklı etmenlerden bazıları Londra'nın Oxford Caddesi'nde yoksullukla geçen ilk gençlik yılları, genç bir fahişeyle dostluğu, bir çocuğun yitirilişi, Malezya'lı bir denizcinin tesadüfi ziyareti ve hatta Piranesi'nin yazılarıdır.
De Quincey'in itirafları, 1821'de ilk yayınlandığında sansasyon yarattı. Ve o zamandan itibaren yayımlanmaya devam ediyor.
İnsan zihninin işleyişinin daha da karmaşık yanlarını Freud'dan önce fark etmesiyle göze çarpan bu eser, otobiyografi yazımına uzun süre etkide bulunmuştur.
Stok Kodu
9769758480038
Boyut
135-195
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2004-07
Çeviren
Koray Karaşahin
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
Standart
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat