Krizlerden Yükselerek ÇıkınSiyasi, Küresel, Sosyal, Ekonomik, Ab, Doğal Afetler, Yönetim, Satış

%20
Krizlerden Yükselerek Çıkın,Abdullah Bozgeyik
Bu kitabı özellikle "krizleri yok sayanlar" okumalı, öte yandan "krizleri kabul eden ve yönetmeye çalışanlar" için ise kitapta bolca bilgi, örnek ve bakış açıları var. Kitapta; "sorunlar, problemler, askeri, siyasi, bölgesel ya da küresel riskler, sosyal ekonomik krizler, terör ve savaş, batık bankalar, AB, IMF, doğal afetler, 11 Eylül, Çin tehdidi, özelleştirme, yönetim, liderlik, eğitim, teknoloji, satış, pazarlama, strateji, suni gündem, magazin, uyutulma kültürü yanında iş dünyası, aşk, siyaset ve talan dörtlüsü konularına değiniliyor. Eğer, "Bazı krizler biz. firmamız ve ülkemiz için gelişim fırsatı ise, krizleri yönetmek ne güzel olurdu" diye düşünüyorsanız ve krizlerin farkında olarak çözümler arıyorsanız doğru kitabı buldunuz...
Kriz, Çincede "fırsat" ve "teblike" kelimelerinden oluşmaktadır. Kriz deyince aklımıza nedense sadece "ekonomik kriz" geliyor. Doğal afetlerle ilgili krizleri ise yönetemiyoruz. Dahası genelde merkeziyetçi, gelişmeye, dünyaya kapalı, emir komuta zinciri ile yönetilmeye çalışılan şirketlerimizin çokluğu ve yönetimlerinin krizleri örtbas etmeleri nedeniyle yönetimsel krizleri pek tanımıyoruz. Oysa kriz; yaşantımızda ve iş hayatında ölüm veya vergiler kadar kaçınılmazdır.
Bu kitapta birçok kişinin görüşlerini de bulacaksınız. İşte bazıları; Aziz Bulgu (Migros Türk A.Ş.), Atilla Yıldıztekin, Serdar Erkoca, Mehmet Nuri Çankaya (Microsoft Türkiye), Prof. Dr. Güler Araş (Yıldız Teknik Ünv.), Prof. Dr. ibrahim Kırcova (Yıldız Teknik Ünv.}, Prof. Dr. Sedefhan Oğuz (Yeditepe Ünv.), Dr. Yılmaz Argüden (Arge Danışmanlık), Artemiz Güler, Levent Karadağ (Türkiye Bilişim Derneği-İstanbul), Bülent Şenver, Hakan Ömer Gider, Süleyman Orakçıoğlu (Orka Tekstil/ İHKİB), Doç. Dr. Serdar Pirtinî (Marmara Ünv.), Doç. Dr. Gürcan Papatya (Süleyman Demirel Ünv.), Rahmi İlhan Duygu (istanbul Bilgi Ünv. MBA), Bülent Sağlam, Edin Güçlü Sözer, Deniz Ağgül Güler, Oğuz C. Gel, Mehmet Önder (Uyumsoft/KOBİDA), Taner Özdeş, Yavuz Onay (Türk-Çin İş Konseyi Başkanı) yanında çeşitli kişiler ve "SİZİN BÖLÜMÜNÜZ" var.
Bu kitapta sizin görüşlerinize de yer var. Bunun için kitabı almanız yeterli. Eğer çevrenizi kriz yönetiminin önemi hakkında bilgilendirmek istiyorsanız "konuya ilgi duyaniar" yanında "krizi kelimesini dahi kabul etmeyen" ve "krizleri yönetemeyen" kişilere bu kitaptan hediye edebilirsiniz.
Türkiye krizlerini hep yönetmiştir ve yönetecektir. Yeter ki kriz yönetiminden doğru yararlanalım.
Stok Kodu
9789752957794
Boyut
160-235
Sayfa Sayısı
415
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat