Özeleştiri Öğeleri

%25
İbrahim ve Harran Gizemi,Müslüm Yücel

Liste Fiyatı : 14,00 TL
İndirimli Fiyat : 10,50 TL
(Bu ürünü aldığınızda 10 puan kazanacaksınız)
   10

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
İbrahim ve Harran Gizemi Bu küçük kitapçık daha önce yayınlanmamış iki denemeyi içermektedir. Bunlardan birincisi Haziran 1972 tarihini taşımakta olup, bu metnin John Lewis'e Cevap'ta genişçe saçılmış olan ve hatırlanacağı üzere, sadece felsefenin tanımının düzeltilmesiyle sınırlı kalan özeleştiri ögeleriyle birlikte yer alması gerekiyordu. Ama bir yandan sade bir dergi makalesinin sınırlarını aşmamak, öte yandan da Fransızca olarak yayınlanan o metnin birlik ve bütünlüğünü bozmamak için bunları yazmaktan vazgeçmem gerekti...

Marx İçin ve Kapital'i Okuma adlı yapıtlarımın yayınlanmalarından iki sene sonra, Kapital'i Okuma'ın İtalyanca baskısının önsözünde, "teorisist bir eğilim"den etkilendiklerini belirttiğim sözkonusu bu iki yapıtın eleştirisel bir incelemesini ilk kez bu denemede bulacağız.
Bu Özeleştiri Öğeleri'ne ek olarak da, genç Marx'ın evrimini konu alan ve benim hangi istikamete yöneldiğimi gösteren daha önceki bir tarihte (Temmuz 1970) yazılmış bir denemeyi de ilave etmeyi uygun gördüm.

-Louis Althusser- İbrahim ve Harran Gizemi, Müslüm Yücel, 9789753442213, Belge Yayınlari
Stok Kodu
9789753442213
Sayfa Sayısı
80
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2000-05
Çeviren
Levent Targu,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat