Hegel’in Kayıp MantığıNitelik Nicelik Ölçü

%25
Hegel'in Kayıp Mantığı,Mustafa Cemal

Liste Fiyatı : 20,00 TL
İndirimli Fiyat : 15,00 TL
(Bu ürünü aldığınızda 15 puan kazanacaksınız)
   15

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Mustafa Cemal'in son çalışması, Hegel'in Kayıp Mantığı, Hegel'in “Mantık Bilimi“ kitabını, diyalektik mantığı, bilginin işlendiği ve üretildiği her alana kullanılabilir bir yalınlığa kavuşturmaktır.
Yazar kitabın amacını şöyle özetliyor: “Bu kitap, savaşlar sömürgeleştirmeler, sosyal ve teknik devrimlerle çalkalanan son iki yüzyılın hayhuyunda üstü örtülmüş canlı mantığını gün yüzüne çıkarmayı denemiştir. Teorik bilinç alanıyla sınırlı olmasına rağmen, diyalektik düşünme yöntemine gerekli açıklığı kazandırabilecek güçtedir. Diyalektiği, ancak çok olanaklı ve donanımlı az sayıdaki insanın ögrenebileceği ve uygulayabileceği bir düşünce olmaktan çıkarıp herkesin kullanımına sunmak istedim.
Günümüze damgasını vuran birey tipi, yalnızca Ben diyebilen insandır. Her insan bunun için erişilmez, anlaşılmaz öte Bendir. Oysa diyalektik, siz veya biz mantığı değil, siz-biz ve biz-siz mantığıdır. Bu mantık Anadolu topraklarında özde bir şaman kültürü olan sema ritüellerinde yaşamakta, semazenler hala dönmektedir. Tzu ve Heraklit'in buluşacağı, ateşin yeniden harlayacağı yerlerden biri belki Anadolu'dur.“
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9789753440813
Boyut
135-215
Sayfa Sayısı
363
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2011-08
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat