Kitabın yazarı olarak kim olduğum, kimliğimi oluşturan elemanlar hiç önemli değil. Zaten bunu sadece doğruyu arayan zihin yapar, önemser. Zihin tıpkı sinemadaki teşrifatçı gibi tüm bunları elindeki fenerle karanlıkta bir yere iliştirmeye, oturtmaya çalışırken aslında film başlamıştır. Eksiğimiz jeneriği, reklamları, fragmanları kaçırdığımız, hatta seyrettiğimiz filmin başını kaçırmamızdan doğar. Filmin başını, bazen seyrettiğimiz sahneleri yanımızdaki diğer benlere sorarak, yorumlara kulak kabartarak anlamaya çalışırız.
Yazdıklarım kağıt üstünde durağanlaşsa da şu andan geriye doğru tamamen hayatın içinden bence derlenerek yaşam bulması yani şu an ve ileriye bakmak içindir.
Unutulmaması gereken dualitenin gereği eleştirinin pozitif ve negatif olmasından çıkarılacak güzelliklerdir. Çünkü insan sağlıklı olduğunu ancak rahatsız, sağlıksız olduğunda anlar.
Temel olarak bir çeşit birliğe davetiye olan bu notlar aslında kalıpları kırmak, sınırlarda yaşamak, zihni kapamak maddi hayatı reddetmek ve marjinallik cinsi düşüncelerin ötesinde, bütünselliğin farkında olup aktif kabullenme ile hayatın iplerini elimze alabilmemiz içindir. Bunun için gücün nereden geldğinden çok nasıl faydalanacağımız önemlidir.
Sonuç itibari ile kendi kapasitem doğrultusunda derlemeye çalıştığım ve sorumlu olduğum bu notların beni geliştirerek tüm benlerle birlikte veya ayrı ayrı geliştirmesini kozmik bir hikaye sistemi olan kısmete bırakıyorum.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789756723326
Boyut
160-240
Sayfa Sayısı
144
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2003
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
1.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat