Başlangıçtan İleri Düzeye Bilgisayar Öğrenim Kılavuzu

%25
Başlangıçtan İleri Düzeye Bilgisayar Öğrenim Kılavuzu,Zeki Albayrak
Bilgisayar kullanımını öğrenmek, günümüzde zorunluluk haline gelmiştir. Nasıl işi olmayana kız vermiyorlarsa, bilgisayar kullanmasını bilmeyenlere de iş vermiyorlar. Her mevkideki veya iş grubundaki kişilerin, mutlaka bilgisayar konusunda temel bilgilere sahip olması gerekir.
Kitabımızı yazmaya başlamadan önce, bu tür bir kitabı kullanacak kişilerin, bu kitaptan ne beklediğini öğrenmeyi uygun bulduk. Farklı iş ve eğitim gruplarındaki deneklerimizden, bu kitapta hangi konuları görmek istediklerini belirlemelerini istedik. Bu kişilerin içinde bilgisayar kullanımını hiç bilmeyenden, ileri düzeyde bilgisayar kullanan kişilere kadar çok sayıda deneğimiz vardı. Mesela bir baba, ilkokula yeni başlayan çocuğuna yardımcı olmak ve Internet ortamındaki tehlikelere karşı çocuğunu koruyabilmek için, bilgisayar kullanımını öğrenmek istiyordu. Bu kitaptaki taleplerini buna göre dile getirdi.
Bir muhasebeci, Microsoft Excel programını daha hızlı ve işlevsel kullanabilmek için bizden bazı konulara ağırlık vermemizi istedi. Bilgisayar eğitimi gören öğrencilerimiz, kitapta tüm konulardan ana hatlarıyla bahsetmemizi istedi.
Deneklerimizin isteklerinin hepsini göz önüne alarak bu kitabı hazırlamaya başladık. Anlatılacak o kadar çok konu oluştu ki, tek bir kitapta bunların hepsine değinmemizin imkânı yoktu. înce eleme ve sık dokumalardan sonra, bir bilgisayar kullanıcısının Windows Xp işletim sistemini ve Office 2003 programlarını kullanmasını sağlayabilecek bîr yapı oluşturduk. İyi bir eser oluşturmak için ortak çalışmalar gereklidir. Kitabımızın yeni baskılarında sizden gelecek uyanlar ve yönlendirmeler doğrultusunda düzenlemelerimizi yapacağız.
(Önsöz'den)
Stok Kodu
9789758406463
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
986
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2009-01
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat