Örgütsel Davranış ve Yönetim Psikolojisi

%7
Örgütsel Davranış ve Yönetim Psikolojisi,Erol Eren
Günümüz Dünyasında, küreselleşmekte olan iş hayatında yöneticiler, sadece kendi yurt içinde çalıştırdığı insanları değil, yurt dışındaki yatırımlarında çalışan yönetici ve çalışanlarının, müşterilerinin, sahiplerinin, mal ve hizmet aldığı tedarikçilerinin de beklentilerini ve ihtiyaçlarını bilecek ve örgütsel davranış ve tutumlarını buna göre belirleyebilecektir. Günümüzde örgütler işgücü, müşteri ve tedarikçi çeşitliliğini yaşamaktadır ve örgütsel davranışın konu ve sorunlarında çok kültürlülüğü anlamak ve bunun doğurduğu sorunları çözmek ama onu sağladığı fırsat ve imkanları değerlendirerek örgütleri büyütmek ve geliştirmek söz konusudur.

Çağdaş örgütsel davranış, daha çok katılımcılığı, daha çok öğrenen örgüt yaklaşımlarını benimseyen, yeni fırsat ve imkanları yakalamakta ve rakiplere nazaran daha farklılık yaratmada insan kaynaklarının yaratıcı ve yenilikçiliğinden yararlanabilmeyi sağlayan yönetim tarzını gerektirmektedir. Bunun için klasik konuların yanında kendi kendini yöneten takımlar iç girişimcilik yaratıcı örgüt kültürü oluşturmak, ilham veren değişimci ve reformcu liderlik ve benzeri hususlar örgütsel davranışın değişen yeni yüzünü oluşturmaktadır.

Kitabımızın elinizdeki bu son onbirinci baskısında yönetsel görevlerim nedeniyle değişiklikler yapma fırsatı bulamama rağmen kitap bütünüyle gözden geçirilmiş ve hatalardan arındırılmıştır. Kitap şimdiki görünümü ile uygulamada çalışan işletme yöneticilerinin olduğu kadar Türkiye'mizde eğitim ve öğretim faaliyetlerini yürüten üniversitemizin lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerini ders kitabı ve başvuru kaynağı niteliğindedir.
Stok Kodu
9789752959439
Boyut
165-235
Sayfa Sayısı
632
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-11
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat