Kurum İmajıOluşumu ve Ölçümü

%7
Kurum İmajı,Heyet - Kurul - Komisyon
Hayatımızda önemli bir kavram olan "itibar", gerçekte uzun dönem içinde imajın özümsenmesi, algılanması ile oluşmakta, imaj kavramı pazarlama, halkla ilişkiler, çevre, kurumsal yönetim ve stratejik planlama gibi pek çok disiplinin içinde yer almakta.
Günümüzde artan rekabet nedeniyle işletmeler fark yaratmak ve rekabet avantajı sağlamak için, artık sadece ürünler, işlevler, özellikler ve kalite boyutlarında değil, kurum imajı ve itibarıyla da rekabet etmekte. Kurum imajı işletmenin en önemli değerlerinden birini oluşturmakta.
Kurum imajı, işletmenin tüm paydaşlarının yani iç ve dış hedef kitlelerinin o işletmeye ilişkin izlenimlerinin, duygularının, akılcı düşüncelerinin ve algılamalarının tümünü ifade etmektedir. Bu çalışmanın amacı, kurum imajına ilişkin stratejileri ele almak değil kurum imajını kavramsal olarak tanımlamak, sınıflandırmak, kurum imajını oluşturan unsurları ve kurum imajının önemini ortaya koymak; böylece imaja ilişkin bir alt yapı oluşturmaya çalışmaktır. Ayrıca çalışmada kurum imajının ölçülmesi için kullanılacak çeşitli araştırma yöntemleri sıralanmış, ulaşılmak istenen bilgi türüne göre sınıflandırılmıştır. Bu kitap kurum imajı ve ölçümü konusu ile ilgilenen akademisyenler, pazarlama yöneticileri, halkla ilişkiler yöneticileri, üst düzey yönetim, danışmanlık şirketleri gibi stratejilerin uygulanmasında yardımcı olan kişiler ve işletmelere ışık tutacak bir kaynaktır.
Stok Kodu
9789752958050
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
124
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
1.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat