Mastercam CNC Programlama Cilt 2

%7
Mastercam CNC Programlama Cilt 2,Muammer Nalbant
Bilgisayar; insanlık tarihinde tekerleğin icadı ve elektriğin icadından sonra hayatı bunlar kadar etkileme potansiyeli olan bir buluştur. Bilgisayarın tasarım ve imalat amacıyla kullanılması, tasarımı ve imalatı önemli ölçüde etkilemiş, Bilgisayar destekli tasarım, Bilgisayar destekli imalat ve bunların türevleri olan birçok kavramın ortaya çıkmasına vesile olmuştur.

Bilgisayarın gücündeki ve CAD/CAM yazılımlarındaki gelişme, son yıllarda elle CNC programlamanın yerini CAD/CAM programlama almıştır. PC tabanlı programlarından önde gelen ve kullanımı kolay olanlarından biri de Mastercam yazılımıdır.

Bu kitabın amacı, Teknik Eğitim Fakülteleri, Mühendislik Fakülteleri, Meslek Yüksek Okulları ve Endüstriyel kurs ve eğitim merkezlerindeki öğrencilerin imalat hakkında genel bir bilgiye sahip olması sonra Mastercam ile tanışmasını ve belirli bir oranda programa hakim olmasını sağlamaktır. Kitap, ayrıca parça tasarımı ve imalat işlemlerine derinlemesine bir bakış getirmekte her bölümdeki terminlerle öğrencilerin belli bir beceriye sahip olmasını sağlamaktadır.
Stok Kodu
9789752952713
Boyut
160-235
Sayfa Sayısı
818
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2003-12
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat