Avrupa Birliği Ortak Politikalar ve Türkiye

%7
Avrupa Birliği Ortak Politikalar ve Türkiye,Muhsin Kar
"Değerli akademisyenler AB ile ilişkilerimizin tüm yönlerini ve Birlik faaliyetlerinin en önemli alanlarını ayrı ayrı incelerken, öncelikle genç nesillere, çok zengin bir bilgi hazinesi ve değerlendirme çerçevesini hediye etmektedirler. Değerli araştırmacıların özellikle başarılı oldukları bir husus, Avrupa Birliğini kurucu anlaşmaların başlama noktalarının çok ötesinde, bugün kazandığı yapı çerçevesinde değerlendirebilmiş olmalarıdır."
-Dr. Nihat Akyol-

"Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nden Afyon Kocatepe Üniversitesi'ne Harran Üniversitesi'nden, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'ne, Balıkesir Üniversitesi'nden Gaziantep Üniversitesi'ne kadar yurdumuzun dört köşesinde görev yapan değerli öğretim üyelerimizin AB'nin çeşitli yönlerini irdeleyen bilimsel çalışmalarını bir araya getirerek bu kapsamlı eseri ortaya çıkarmış olmaları konu ile ilgili akademik çalışmalara önemli katkıda bulunması açısından son derece önemlidir. Bu eser, Türkiye'nin ekonomik ve politik gündeminde önemli bir yer oluşturan AB entegrasyon süreci ile ilgili konuların, sadece İstanbul ve Ankara üniversitelerinde değil, Anadolu'da yeni kurulan üniversitelerde de bilimsel bir titizlikle ele alındığını göstermektedir."
-Prof. Dr. Haluk Kabaalioğlu-

"Türkiye'de Avrupa entegrasyon süreci ve bu süreç içerisinde Türkiye'nin yeri her zaman toplumun bütün kesimleri için güncelliğini korumuştur. Bu açıdan, Üniversitemiz öğretim üyelerinden Dr. Muhsin Kar ve Dr. Harun Arıkan'ın birlikte derledikleri "Avrupa Birliği Ortak Politikaları ve Türkiye: Ekonomik Sosyal ve Siyasal Politikaların Uyumlaştırılması" isimli bu eser, AB-Türkiye ilişkileri konusundaki var olan literatüre yeni bir içerik ve zenginlik katacağına inanıyor ve yazarları bu çalışmalarından dolayı kutluyorum."
-Prof. Dr. A. Nafi Baytorun-
Stok Kodu
9789752952898
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
490
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2003-12
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat