Çalışma Yaşamında İnsan Kaynakları Yönetimi

%7
Çalışma Yaşamında İnsan Kaynakları Yönetimi,Neslihan Okakın
PLANLAMA
İŞ ANALİZLERİ
İŞE ALMA SÜRECİ
ORYANTASYON
PERFORMANS
ÜCRETLENDİRME
KARİYER

Değişen dünyamızda, İktisadi ve İdari bilimler Fakültelerinin bir bölümü olan Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümlerinin en önemli özelliği, insan kaynakları alanında edinmiş oldukları birikimdir. İnsan kaynakları yönetimi, hizmet sektörünün hızla geliştiği dünyamızda küreselleşmenin öne çıkardığı bir bilim alanı olarak, sosyal siyaset anlayışından günümüze kadar gelen birikimin bir uzantısıdır. Bu birikim öyle önemlidir ki bugün, personel yönetimi diye bilinen, salt işletmecilik bilgilerine dayanan bir anlayışın terk edilerek, örgüt içinde çalışanları mutlu birer birey haline dönüştürme çabalarının temelini oluşturmaktadır.
İnsan kaynakları yönetimi çeşitli disiplinleri içinde barındıran bir alandır. İş hukuku, endüstri ilişkileri ve davranış bilimlerinin açılımlarından büyük ölçüde yararlanır. İnsan kaynakları yönetimi, iktisadi ve idari bilimlerin temelini teşkil eden tüm alanlar ile bağlantılı olduğu gibi hukuk, mühendislik gibi disiplinler ile de ilişki içindedir. Bu açıdan bakıldığında, örgütlerin, insan kaynakları alanını sadece bir işletme fonksiyonu olarak değil, tüm çalışma yaşamını kapsayan bir sistem olarak görmeleri gerekir.
Bu kitap insan kaynakları yönetiminin bazı önemli fonksiyonlarını ele alan bir çalışma olarak nitelendirilebilir. Kitabın hazırlanışında, çalışanı öncelikle ilgilendiren insan kaynakları fonksiyonlarının hangileri olduğu düşüncesinden yola çıkılmış, bu doğrultuda örgüte yeni üye olanları yakından ilgilendiren süreçler, birbirini takip eden aşamalar olarak sırası ile ele alınmıştır
Stok Kodu
9789752958548
Boyut
162-235
Sayfa Sayısı
150
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat