Uygulamalı İstatistik - II

%7
Uygulamalı İstatistik II,Alim Işık

Liste Fiyatı : 20,00 TL
İndirimli Fiyat : 18,60 TL

Havale/EFT ile 18,37 TL
(Bu ürünü aldığınızda 18 puan kazanacaksınız)
   18

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Bilindiği gibi istatistik, problemlerin çözümünde sistematik bir yaklaşım geliştirmeyi sağlayan bir bilim dalıdır. Özellikle, insanların lisans ve lisansüstü düzeyde eğitim öğretim görerek problemlere sistematik bir yaklaşımla çözüm getirebilecek düzeyde bilgi birikimine sahip olmasında istatistik biliminin önemi büyüktür.
Yoğun bir emekle hazırlanan ve Beta Basım yayın Dağıtım A.Ş. tarafından basılarak Türk literatürüne kazandırılan Uygulamalı İstatistik I kitabında; tanımlayıcı istatistikler, olasılık teorisi, olasılık dağılımları, örnekleme ve uygulamaları, örnekleme dağılımları ve tahmin ile hipotez testlerine ilişkin esaslara yer verilmiş ve çoğunluğu mühendislik ve fen bilimlerinden seçilmiş çözümlü uygulama örnekleriyle konuların anlaşılması sağlanmıştır. Ayrıca, ele alınan konulara ilişkin Excel paket programı fonksiyonları da açıklanarak bazı örneklerin Excel fonksiyonlarının kullanımıyla elde edilen çıktıları da verilmiştir. Böylece temel istatistik konularının bilgisayar kullanımıyla da desteklenmesi sağlanmıştır.
Uygulamalı İstatistik II adıyla hazırlanan bu kitapta ise; Varyans Analizi, Deneme Desenleri ve Varyans Analizleri, Ki-Kare Testleri, Parametrik Olmayan testler, Basit Doğrusal Regresyon ve Korelasyon Analizi, Eğrisel Basit Regresyonlar, Çoklu Regresyon Analizi, Zaman Serileri Analizi ve Tahmini, İndeks Sayılar, Kalite Geliştirme ve Kontrol, İstatistiksel Süreç Kontrolü ve Kontrol Grafikleri konuları ele alınarak uygulamalı örneklerle açıklanmaya çalışılmıştır. Böylece temel istatistik konularının bilgisayar kullanımıyla da desteklenmesi sağlanmıştır.
(...)
(Önsöz)
Stok Kodu
9789752955820
Boyut
162-235
Sayfa Sayısı
700
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-11
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat