Dijital Elektronik Deneyleri ve Projeleri, sayısal tasarımların ve sistemlerin uygulamaya-pratik yapmaya olanak sağlayan dalıdır. Yazar arkadaşım ile birlikte Eylül 1997 de okuyucularımıza sunduğumuz ilk eser Dijital Elektronik eseri idi. Bu eser daha ziyade teorik bilgilerle donatılmış, konu olarak oldukça zengin bir kitaptır. İşte Dijital Elektronik kitabımızı adeta tümleyen, uygulamaları, deneyleri, projeleriyle bir ahenk içerisinde bütünleştiren, başka bir kaynağa gereksinim duymadan faydalanabileceğiniz eser ise Dijital Elektronik Deneyleri ve Projeleridir.
Bu eseri oluştururken izlediğimiz metodlar;
Dijital Elektronik ile hiç tanışmamış bir Endüstri Meslek Lisesi öğrencisini düşünürek dijitalin en temel uygulamalarından, Meslek Yüksek Okulu ve hatta fakülte öğrencilerinin de yararlanabilmesi için uygulamalar geliştirilmiştir.
Her deneyin “Teknolojik Bilgi“ bölümünde o deney için gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz. Bu sizlere başka bir teorik eser aramadan deneyi anlayarak uygulamanızı sağlar.
Tüm Deney ve Projeler Elektronics Workbench programı ile çalıştırılmış olup sizlerde bilgisayar ortamında deney devrelerini çalıştırabilirsiniz.
Katalog bölümünde yer alan 100'ü aşkın TTL ve CMOS gelişmiş entegre fonksiyon bilgisi, deneyde kullandığınız entegreler hakkında en detaylı bilgiyi sunmaktadır. Bu bakımdan başka bir katalog aramınıza gerek kalmamaktadır.
Müfredat olarak Meslek ve Teknik Lise, Anadolu Teknik Liseleri, M.Y.O. Elektrik Elektronik ve Bilgisayar Bölümüyle paralel olarak tüm konular ele alınmıştır. Bu bakımdan bu eser aynı dalda ikinci bir eser ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır.
Deneyleri Elektronics Worbench Programı ile, Bread-Board üzerinde, Deney setleri üzerinde uygulanabilirsiniz.
Deneylerde kullanılan tüm malzemelerin piyasadan rahatlıkla bulunabileceği ilkesinden hareketle, deneyler oluşturulmuştur.
(Önsöz'den)

Stok Kodu
9789754866957
Boyut
160-231
Sayfa Sayısı
677
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
1998-10
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat