Özellikle gelişmekte olan ülkelerde hızlı gelişmenin ön ve temel koşullarından biri kısıtlı kaynakların boşa harcanmaması, amaçlara erişimde etkililiğin sağlanmasıdır. Organizasyon Teorileri kitabı organizasyonlarda yapılanma, organizasyon-çevre ilişkileri ve organizasyonlarda davranış konularını ele alarak işletmelerde yönetsel ve örgütsel etkililiğin arttırılmasını olmazsa olmaz boyutlarına ışık tutmayı amaçlamaktadır.
Organizasyonlarda yapılanma ve organizasyon-çevre ilişkileri, organizasyon tasarımının temel unsurlarını, yetki-kontrol ve bölümselleşme perspektiflerinden organizasyon yapısının tasarımını, organizasyon kültürünün oluşturulması ve yönetilmesini, değişen küresel bir çevrede organizasyonun yönetimini, organizasyonlarda stratejik yönetimin doğasını, değişen küresel bir çevrede organizasyon stratejisi ve yapısı arasındaki ilişkiyi ve teknoloji-organizasyon etkileşimini incelemektedir. Dünya pazarlarında ve Türkiye'de önemi giderek artan küçük ölçekli işletmelerin kuruluşu aşamasında dikkat edilmesi gereken önemli noktalar da etkili küçük iş yönetiminde özel konular başlığında değerlendirilecektir.
Organizasyonlarda davranış, sürekli dinamik bir çevrede doğal hale gelen organizasyon değişimini, organizasyon hayat döngüsü içindeki evrelerde bilinmesi gereken strateji ve modelleri ele alan organizasyon dönüşümlerini, organizasyonlarda çatışma ve güç kavramlarını ve organizasyonlarda güdülenme ve liderlik kuramlarını incelemektedir...
(Tanıtım Yazısından)

Stok Kodu
9789752958555
Boyut
162-235
Sayfa Sayısı
285
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-04
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat