Genel Muhasebe İlkeler ve Tekdüzen Hesap Planı Uygulamalarıİlkeler ve Tekdüzen Hesap Planı Uygulamaları

%7
Genel Muhasebe,Gürbüz Gökçen

Liste Fiyatı : 32,50 TL
İndirimli Fiyat : 30,23 TL

Havale/EFT ile 29,86 TL
(Bu ürünü aldığınızda 30 puan kazanacaksınız)
   30

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Bilgi çağını yaşadığımız günümüzde yaşanan küreselleşme ve uluslararası sermaye hareketleri bilginin önemini daha da arttırmıştır. Bugün artık kaliteli ve şeffaf bilgiye ulaşmak, uluslararası sermaye hareketlerinin başrol oyuncuları işletmeler için hayati önem arz etmektedir. Ancak ülkelerarası sınırların ortadan kalkması, işletmelerin çok uluslu hale gelmesi, işletmelerin mali yapıları hakkında bilgi sahibi olmak isteyen tarafların sayılarının artması, uluslararası yatırımcıların ortaya çıkması, işletmelerin kullanacakları ortak güvenilir bir dil ihtiyacını da beraberinde getirmektedir. Nitekim, dünya genelinde muhasebe ve denetim alanında oluşturulan standartlar bu ihtiyacı karşılamak amacıyla geliştirilmişlerdir. Yakın geçmişte Amerika ve Avrupa'da büyük işletmelerde ortaya çıkan muhasebe ve denetim skandalları da bu standartlaşma çabalarının artmasına sebep olan bir diğer önemli etken olarak karşımıza çıkmaktadır.
İşletmelerde mali nitelikteki bilgilerin hazırlayıcısı ve sunucusu olan muhasebe bugün artık geçmişte olduğundan çok daha fazla önem arz etmektedir. Dünya genelinde gerek makro boyutta küresel ekonomilerde yaşanan çalkantılar, gerekse mikro boyutta işletmelerde denetim alanında ortaya çıkan suistimaller, şeffaf, doğru, dürüst muhasebe bilgisinin önemini ve gerekliliğini ortaya koymaktadır. Bu nedenlerle, muhasebe uygulaması yapacak olan kimselerin eğitiminin önemi de gün geçtikçe artmaktadır. Eğitimde kullanılan temel araçlardan biri de kitaplardır. Bir muhasebe kitabının, okuyucu tarafından sıkılmadan, akıcı bir şekilde takip edilebilmesi ve günlük yaşamda nerede ve nasıl kullanıldığının, ne işe yaradığının gerçek uygulamalar ile yaşatılabilmesi oldukça önemlidir. Yirmi yılı aşan hocalık ve uygulama tecrübesinin bir ürünü olan bu kitapta, muhasebeye ilgi duyan kimselerin ve öğrencilerin, muhasebenin sıkıcı ve zor bir olgu olmadığını kavrayabilmeleri, muhasebeyi sevebilmeleri ve kolaylıkla öğrenebilmeleri için yalın bir dil kullanılmıştır.
Kitabın ilk dokuz bölümünde, muhasebe eğitimine yeni başlayan öğrenciler ve muhasebe bilgilerini pekiştirmek isteyen uygulamacılar için, işletme ve muhasebe ile ilgili temel bilgiler, muhasebe hesabı, kayıt kuralları, mal kayıt yöntemleri, senet hesapları, menkul kıymetler, duran varlıklar ve amortismanlar, temel mali tabloların düzenlenmesi, katma değer vergisi hesapları ve muhasebe kayıtlarında kullanılan defterler yalın bir dille ve uygulamalarla anlatılmıştır. Öğretim tekniği olarak; anlatılan her muhasebe hesabına ilişkin yapılan uygulamalar, önceki bölümlerde açıklanmış olan muhasebe hesaplarını da içerecek şekilde düzenlenerek, örnek işletmelerin mali tabloları ile sonuçlandırılmıştır.
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9786053775485
Boyut
162-235
Sayfa Sayısı
392
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2009-09
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat