Yerel Yönetimlerin Güncel Sorunları

%7
Yerel Yönetimlerin Güncel Sorunları,Kemal Görmez

Liste Fiyatı : 16,00 TL
İndirimli Fiyat : 14,88 TL

Havale/EFT ile 14,70 TL
(Bu ürünü aldığınızda 14 puan kazanacaksınız)
   14

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Sanayi toplumundan bilgi toplumuna doğru yaşanan süreçte devlet kavramı merkezli tartışmalar ve gelişmeler, yönetim anlaşyışlarını, yapılanmalarını, bu alanda oluşmuş ilkeleri ve kurumlaşmaları, yönetim yapısını oluşturan örgütlerin konumunu ve ilişkilerini önemli ölçüde ve köktenci bir şekilde etkilemektedir. Bu etkilerin en hızlı ve etkili biçimde görüldüğü alanlardan biri de, hem demokratikleşme eğilimleri bağlamında hem de kamu yönetiminin işleyişi ile ilgili olarak, yerel yönetimlerdir. Bu anlamda ortaya çıkan evrensel nitelikteki anlayışlar ve ilkeler, demokratik yönetimin vazgeçilmez öğeleri ve hizmet sunumunda önemli bir yeri olan yerel yönetimlerin kamu yönetimindeki konumu ve ilişkilerini de doğrudan etkilemekte, yönetim anlayışında ve hizmet sunma yöntemlerinde önemli değişmelere neden olmaktadır.
Türk yerel yönetim sisteminin geldiği noktada ortaya çıkan yaklaşımlar ve güncel sorunlara yoğunlaşan bu çalışma, beş ay gibi kısa bir zaman diliminde planlanarak hayata geçirilmiştir. Türkiye'nin farklı üniversitelerden konuyla ilgili yetkin akademisyenlerin değerli katkılarıyla somutlaşan bu eser, akademik camianın yanında, uygulayıcılar, yerel yönetim konusunda lisans ve lisansüstü eğitim gören öğrenciler ve bu alana merak sarmış kişiler için alternatif ve güncel bir başvuru kaynağı olarak hedeflenmiştir.
Bu çerçevede, kitabın ilgili akademik çevre başta olmak üzere, yerel yönetimler konusunda politika belirleyen siyasetçiler kadar politikaların belirlenmesine zemin hazırlayan bürokratlara ve belki de en önemlisi seçilmiş ve atanmış yöneticiler olarak yerel yönetim birimlerinin kilt noktalarında görev yapan insanlara katkıda bulunmasını umut etmekteyiz.
(Giriş'ten)

Stok Kodu
9786053771142
Boyut
162-235
Sayfa Sayısı
316
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2009-09
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat