Kategori YönetimiÜretici-Perakendeci-Tüketici Odaklı

%7
Kategori Yönetimi,Kenan Aydın

Günümüzün rekabetçi ortamında; işletmelerin, varlıklarını sürdürebilmeleri için etkin ve verimli bir biçimde çalışmaları gerektiği bilinen bir gerçektir. Üretici ve perakendeciler kategori yönetimini kullanarak rekabet üstünlüğü sağlayabilirler.
Kategori yönetimi, ürün ya da marka yerine kategorinin performasını esas alan, müşteriler için doğru kategoriyi yaratmayı amaçlayan önemli bir araçtır. Kategori yönetimi tüketiciyi odak noktasına alan üretici ve perakendecilerin ortak çalışmaları ve işbirliğine dayanır. Bu iki kanal üyesi kategori yönetimini ortaklaşa bir biçimde uygulayarak ürün yönetim sürecini daha verimli hale getirirler.
Ancak, her sektör ve işletmede kategori yönetiminin farklı şekillerde uygulandığı görülmektedir. Bu uygulamalar sektörün ve işletmelerin özelliklerine göre değişim gösterebilmektedir. Kategori yönetimi için kesin çizgiler belirlemek olası olmadığından, kitapta ortak uygulamalar ortaya konulmaya çalışılmış ve kategori yönetimi konusunda başarılı olan işletmeler, bunların başarılı olduğu başlıca alanlar ile kategori öldüren perakendeci kavramı ve bu kavrama ilişkin başarılı örneklere yer verilmiştir.
Çalışma, üretici ve perakendeciler ve konuya ilgi duyan araştırmacılar için yararlı bir araç olarak düşünülmektedir.
(Arka Kapak)

Stok Kodu
9789752956179
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
232
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-01
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat