Seçim Sistemleri ve Etnik Azınlıkların Parlamenter Temsili

%7
Seçim Sistemleri ve Etnik Azınlıkların Parlamenter Temsili,Heyet - Kur

Liste Fiyatı : 28,00 TL
İndirimli Fiyat : 26,04 TL

Havale/EFT ile 25,72 TL
(Bu ürünü aldığınızda 26 puan kazanacaksınız)
   26

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Bu çalışma yaklaşık 200 yıldan beri devam eden ve son 30 yılda kronikleşmiş bir etnik çatışmaya dönüşmüş Kürt Sorunu'nu anlama ve sorunu çözüm teşebbüslerine katkı sunmayı amaçlamaktadır. Çalışmada çok boyutlu, çok-katmanlı ve çok-nedenli toplumsal-siyasal bir sorun olan Kürt Sorunu'nun sadece parlamenter temsil boyutu üzerinde odaklanılmıştır. Etnik temelli sorun ve çatışmaların önlenmesi ve sonlandırılmasında, etnik toplulukların özellikle parlamenter düzeyde siyasal temsili (ve siyasal tanınma) büyük önem arz etmektedir. Seçim sistemleri ise etnik toplulukların siyasal temsilindeki anahtar unsurlardan biridir.
Seçim sisteminin ve dolayısıyla siyasal sistemin kapsayıcılığı, etnik toplulukların kendi siyasal partileri aracılığıyla ne ölçüde parlamentoda temsil olanağı bulabildiği son yıllarda siyaset bilimcilerin ve siyasal aktörlerin daha çok ilgisini çekmektedir.
Bu çalışmada etnik temelli gerginlik/çatışmalarla ünlü Güneydoğu Avrupa ülkelerinin deneyimleri ve uygulamalarının karşılaştırmalı bir analizi yer almaktadır.
Toplumsal barışın ve bütünlüğün korunmasına mütevazı bir katkıda bulunması dileğiyle...
(Önsöz'den)
Stok Kodu
9786053772637
Sayfa Sayısı
207
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2010-04
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat