İşletmelerde Paradigmatik Yönetimden Enigmatik Yönetime Geçerken Örnek Olaylar Yönetimi

%7
İşletmelerde Örnek Olaylar Yönetemi,Mehmet Öztürk
50 Örnek Olay
10 Anahtar Konu
Gelişimin ve değişimin hızı giderek artmaktadır. İçinde bulunduğumuz bu yüzyılda işletmeler bu değişim ve yeniliğe uymak zorundadır. İşletmelerin içinde bulunduğu rekabet ortamı da bir başka boyutu oluşturmaktadır.
Klasik işletme eğitiminde birçok konudan bahsedilir. Eğitilenin bu konuları iyi özümseyebilmesi için olaylara çok yönlü ve farklı açıdan bakabilmesi gerekir. Başkalarının fikirlerini dinlemek ve görüş açılarını anlayabilmek için bireyler özel bir gayret göstermelidir.
Geleceğin işletmeleri bütün bu açılardan eksiksiz donanmış işletmecileri barındıracaktır. Olgular karşısında çözüm üretebilen, farklı düşüncelerini uzmanlaşma içinde aktarabilen bireyler gelecekteki işletmelerin yönetim ve organizasyonlarında söz sahibi olabilecektir.
Bu çalışmada eğitim sırasında görülen kaynak eksikliğinin giderilmesi amaçlanmıştır. Örnek olay yazarlığı şüphesiz farklı bir uzmanlık gerektirir. Bu çalışmada bazı örnek olayların eksiklikleri de olsa sunulmasına gayret edilmiştir. Olası eksiklik ve hataların ortaya çıkarılması da daha iyi bir çalışma için başlangıç olacaktır.
(Önsöz'den)
Stok Kodu
9789752951587
Boyut
160-240
Sayfa Sayısı
229
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2002-10
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat