Mastercam CNC Programlama Cilt 1CNC Programlama Cilt 1

%7
Mastercam,Muammer Nalbant
Bilgisayarın gücündeki ve CAD/CAM yazılımlarındaki gelişme, son yıllarda elle CNC programlamanın yerini CAD/CAM programlama almıştır. PC tabanlı programlarından önde gelen ve kullanımı kolay olanlarından biri de Mastercam yazılımıdır.
Bu kitabın amacı, Teknik Eğitim Fakülteleri, Mühendislik Fakülteleri, Meslek Yüksek Okulları ve Endüstriyel kurs ve eğitim merkezlerindeki öğrencilerin imalat hakkında genel bir bilgiye sahip olması sonra Mastercam ile tanışmasını ve belirli bir oranda programa hakim olmasını sağlamaktır. Kitap, ayrıca parça tasarımı ve imalat işlemlerine derinlemesine bir bakış getirmekte her bölümdeki terminlerle öğrencilerin belli bir beceriye sahip olmasını sağlamaktadır.
Öğrenci, mastecam ile üretilmiş sayısal denetim (numerical control-NC) programını kullanarak üç eksenli veya beş eksenli bir freze tezgahında bir parçayı imal etmek için gerekli temel işlemleri öğrenecektir. Öğrenci, boş bir ekrandan başlayarak parça tasarımını, 2B, yüzey veya katı model olarak yapabilecektir. Başka tasarım programlarıyla tasarlanmış parça dosyalarını Mastercam'in biçimine dönüştürebilecek (tersi de geçerli) dir. Parça tasarımından hareketle 2B ve 3B takımyolları üretebilecek ve bu takımyollarının NC kodlarını üretebilecektir. Bu kodlar ilgigli tezgaha yüklenerek gerekli ayarlar yapıldıktan sonra imalat yapılabilir.
Bir yarıyıllık haftada sekiz saatlik bir ders için hazırlanan bu kitap serisinin, daha sonra torna uygulamalarına yönelik hazırlık yapılması da planlanmaktadır.
Prof. Dr. Muammer Nalbant-
(Önsöz'den)
Stok Kodu
9789752952706
Boyut
160-235
Sayfa Sayısı
679
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2003-09
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat