Delphi 6 Görsel Program TasarımıGörsel Program Tasarımı

%7
Delphi 6,Mustafa Yağımlı

Internet Programlama
Çoklu Haberleşme ve Intranet
Chat, E-Mail, Dosya Transferi
Object Pascal Programlama
Veri Tabanı Uygulamaları
Database Desktop
Program Geliştirme
SQL ve Query Kontrolü
Yazdırma Yöntemleri
Quickrep ile Raporlama
DLL ve WinAPI
Yardım Dosyaları
Kurma Disketleri (Delphi 5-6)
Örnek Tasarımlar
100'den Fazla Kontrol ile Uygulama
(Ön Kapak)
Delphi ile Görsel Programlama alanında kapsamlı, mükemmel (profesyonel) programlar tasarlamak mümkündür. Bu sayede program satırları arasında boğulmadan, zevkle program geliştirerek, gereksiz yüzlerce program satırı kullanmak yerine Delphi'nin hazır olarak sunduğu modülleri kullanarak çok daha hızlı ve profesyonel uygulamalara imza atmak mümkün olmaktadır.
Bu kitapta öncelikle, programlama ile henüz tanışmış olan okuyucular da düşünülerek Delphi temel özellikleri ve Delphi programlama mantığı temelden verilmiştir. Orta ile üst düzey arası Delphi tasarımcıları için gerekli detaylara inilerek, her konuda somut ve anlaşılır bir metot izlenmeye gayret edilmiştir. Konular, örnek uygulamalar ile zenginleştirilmiştir. Geliştirilen projenin aşamaları, elde edilen programın ekranı görüntüleri ve sonuçları verilerek, okuyucunun tasarım ara basamaklarında kaybolmaması için gerekli özen gösterilmiştir. Böylelikle mesleği programcılık olmasa dahi, programlama merakı olan okuyuculardan, programcılığı meslek olarak icra eden herkese yüzlerce teknik ve pratik ipucu hazırlanarak yol gösterilmiştir.
Konu kapsamı olarak, öncelikle Delphi tanıtılarak, Delphi'nin kalbi durumunda olan kontrol/nesneler en ince ayrıntısına kadar özellik olay ve metot açısından incelenmiştir. Component Palette araç çubuğu örnek uygulamalarda incelenerek, siz değerli okuyucularımıza bilgi/uygulama olarak sunulmuştur.
Programlama tekniği açısından tasarımlarda; örneklerle, adım adım anlatılarak yol gösterilmiştir. Bu yüzden her uygulamanın tasarım aşamaları en ince ayrıntısına kadar verilmiştir.
(...)
(Önsöz)

Stok Kodu
9789752951198
Boyut
185-235
Sayfa Sayısı
980
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2002-07
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat