Farklı Kültürlerde İş Görüşmeleri

%7
Farklı Kültürlerde İş Görüşmeleri,Sema Babayiğit

Liste Fiyatı : 18,00 TL
İndirimli Fiyat : 16,74 TL

Havale/EFT ile 16,54 TL
(Bu ürünü aldığınızda 16 puan kazanacaksınız)
   16

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
İş görüşmeleri; en az iki tarafın karşılıklı çıkar sağlamak amacı ile bir anlaşmaya ulaşma sürecidir. Bu süreç içerisinde amaca ulaşmak için yapılan pazarlıkların toplamını içerir, her iki tarafın da gerçek ve gözle görülür çabasını gerektirir.
Ülkeler bazında farklı görüşme teknikleri ve yaklaşımları olduğu bilinmektedir. Nitekim Amerikalı masaya “kazanmak*, Avrupalı “kaybetmemek“, Japon “başarmak“ için oturmaktadır. Amerikalı en iyi iş peşinde koşarken, Avrupalı iyi işle yetinmekte, Japon ise işin uzun vadeli olup olmadığı ile ilgilenmektedir. İş görüşmeleri, uluslararası rekabete istekli firmalar için iş yapmanın kaçınılmaz bir parçasıdır. Şüphesiz firmaların, iletişimde oldukları kültürü tanımaları, özelliklerini göz önünde bulundurmalan görüşmelerin başarısını olumlu yönde etkilemektedir.
Bu çalışmada, uluslararası pazarlarda faaliyet gösteren farklı kültürlerden işadamları ile görüşmeler yapan Türk işadamlarının, iş görüşmeleri, görüşme süreci ve görüşme teknikleri incelenmiştir. Birinci bölümde; kültür kavramı açıklanmış yüksek bağlamlı - düşük bağlamlı kültürler ve iş görüşmeleri süreci ele alınmıştır. İkinci bölümde farklı kültürlerde gerçekleştirilen iş görüşmelerine ve Türkiye'nin ağırlıklı olarak dış ticaretini gerçekleştirdiği ülkelerin görüşmeci profillerine değinilmiştir. Üçüncü bölümde ise; Türk işadamlarına yönelik uygulamaya yer verilmiştir. Elinizdeki kitap, uluslararası iş görüşmelerinde kullanabileceğiniz farklı kültürlere dayalı pazarlık stratejileri geliştirmenize yardımcı olabilecek bilgileri size ulaştıracaktır.
(Arka Kapak)

Stok Kodu
9789752956285
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
235
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-03
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat