Son 15 yılda, yaşadığımız dünyada çok hızlı bir şekilde siyasi, kültürel, sosyal, ekonomik, ticari ve teknolojik değişmeler meydana gelmektedir. Ülkeleri, kültürleri ve toplumları birbirinden ayıran sınırlar ortadan kalkmakta, iletişim olanakları hızla gelişmekte; bilgi, uluslararası ortamda çok kısa bir sürede yayılmaktadır. Dünyadaki bu büyük değişim ve dönüşüm, işletmecilikle ilgili konularda yeni görüş ve fikirleri de tetiklemiştir. Özellikle de bilgi ve iletişim teknolojilerindeki gelişmeler, işletme alanında da büyük gelişmelere neden olmuştur. İşlemecilik alanındaki yeni uygulamalar, eskiden olmadığı biçimde hızla artmıştır. İnternetin gelişmesi, ulusal pazarlardan küresel pazarlara geçişi sağlamış, milyonlarca müşterinin yer aldığı sanal küresel pazarlar olmuştur. Artık yeni pazarlarda da yer almak ve konumunu devam ettirmek, eskiden olduğu gibi kolay olmamaktadır. Denenmemişi denemek, olmayanı yaratmak, hızlı ve yenilikçi olmak, sürekli yeni fikirler geliştirerek uygulamaya koymak artık işletme yöneticilerinin yeni hayat tarzlarını oluşturmaktadır.
Üniversitemizin başarılı ve yenilikçi öğretim üyesi, değerli meslektaşım Dr. Seyfi Top, böyle önemli bir konuya el atarak, 'İşletmelerde Yenilik ve Yaratıcılık Yönetimi' adıyla sunduğumuz bu eseri hazırlamıştır.
Eserin, konusunda önemli bir boşluğu dolduracağına, üniversitelerin lisans ve lisansüstü düzeylerindeki konuyla ilgili öğrencilere, işletme yöneticilerine yararlı olacağına inanıyorum.
-Prof. Dr. Mümin Ertürk-
(Önsöz'den)
Stok Kodu
9789752958920
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
390
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-06
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat