Alman Ceza Hukukuna Giriş - Ceza Hukukunun SınırlarıCeza Hukukunun Sınırları

%7
Alman Ceza Hukukuna Giriş,Feridun Yenisey

Liste Fiyatı : 20,00 TL
İndirimli Fiyat : 18,60 TL

Havale/EFT ile 18,37 TL
(Bu ürünü aldığınızda 18 puan kazanacaksınız)
   18

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
“Alman Ceza Hukukuna Giriş“ kitabının Almanca metni, 1978 yılında hazırlanmıştı. Bu metin, Strasburg'lu Profesör Alfred Rieg tarafından Fransızca'ya tercüme edilerek, Michel Fromont ve Alfred Rieg tarafından yayımlanan “Introduction au droit allemand“ serisinde, “Droit penal“ başlığı altında, 1984 yılında, Paris'teki Cujas Yayınevi tarafından yayımlanmıştı.
Almanca metnin Türkçe'ye çevrilmesi önerisi, Max-Planck Enstitüsünde misafirimiz oldukları sırada, bu eseri Enstitünün kütüphanesinde gören ve yabancılara Alman Hukukunu tanıtmak için elverişli olduğunu kabul eden Türk meslektaşlarımızdan geldi. 1987 yılında Yunanca'ya tercüme edilmiş bulunan Almanca orjinal metnin Türkçe'ye çevrilmesi söz konusu olunca, metni yeniden elden geçirdik ve en son değişiklikleri işledik.
“Alman Ceza Hukukuna Giriş“ kitabını tercüme ederek, kendi dilinde büyük bir okuyucu kitlesinin, özellikle Türkiye'deki Hukuk Fakültelerinin ilgili öğrencilerinin istifadelerine sunan Prof. Dr. Feridun Yenisey'e kalpten teşekkür ederim.
Benim hazırladığım metni karşılaştırmalı hukuka ilişkin katkılarla zenginleştirdikleri için, Sayın Prof. Dr. Kayıhan İçel ile Sayın Prof. Dr. Köksal Bayraktar'a ayrıca teşekkür ederim.
Benim hazırladığım metni karşılaştırmalı hukuka ilişkin katkılarla zenginleştirdikleri için, Sayın Prof. Dr. Kayıhan İçel ile Sayın Prof. Dr. Köksal Bayraktar'a ayrıca teşekkür ederim. Böyle bir karşılaştırma, incelenen Alman müessesesi ile aynı konudaki Türk düzenlemesinin ilişkisin ortaya koyacaktır.
Alman ve Türk Ceza Hukuku bilimi arasında eski ve köklü bir ilişki mevcut bulunmakla birlikte, bu şimdiye kadar tek yönlü kalmıştı: Türk Ceza Kanunu, Naci Şensoy ve Osman Tolun tarafından Almanca'ya çevrilmiş (1955) ve ayrıca Türk Ceza Hukuku, Sayın Prof. Dr. ayhan Önder tarafından sistematik bir şekilde yayınlanmıştır. (Metzger / Schönke / Jescheck, Das auslandische Strafrecht der Gegenwart, Bd. IV, 1962, S.417 ff). Yayınlanan bu eserler karşısında, Türkçede Alman hukukuna ilişkin benzer bir çalışma yoktu. bu nedenle, “Alman Ceza Hukukuna Giriş“ kitabımın Türkçe tercümesinin yayınlanması, önemlidir.
Bu küçük kitabın Türkiye'de dostlukla karşılanması benim için sevindiricidir. Onun, Almanya Federal Cumhuriyeti'nin ceza hukukunu öğrenmek isteyen genç Türk meslekdaşlarıma faydalı olmasını dilerim. Almanca metin, Max-Planck Enstitüsünün kütüphanesinde, “ Einführung in das deutsche Strafrecht“ adı altında misafirlerimizi istifadesine sunulmuştur.
Freiburg i. Br.-
(Tanıtım Yazısından)

Stok Kodu
9789752956971
Boyut
160-240
Sayfa Sayısı
221
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-09
Çeviren
Feridun Yenisey,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat