Türk Ticaret Kanunu Tasarısına Göre Ticaret Şirketlerinin Birleşmesi

%7
Türk Ticaret Kanunu Tasarısına Göre Ticaret Şirketlerinin Birleşmesi,Ş

Liste Fiyatı : 28,00 TL
İndirimli Fiyat : 26,04 TL

Havale/EFT ile 25,72 TL
(Bu ürünü aldığınızda 26 puan kazanacaksınız)
   26

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Küresel ve toplumsal alanda yaşanan gelişmeler, ticari hayatın önemli bir parçasını oluşturan ticaret şirketleri üzerinde de etkisini en üst düzeyde göstermektedir. Söz konusu bu etki, ticaret şirketlerinin birtakım tedbirler almasını zorunlu kılmaktadır. Rekabetin her geçen gün artarak devam ettiği dünya da ve ülkemizde, ticaret şirketlerinin, söz konusu bu gelişmelere uyum sağlayabilme ve piyasa koşullarında taleplere cevap verebilmeleri için ekonomik amaçlarla bir araya gelme olasılığı her geçen gün daha da artmaktadır.
Zamanında ve yerinde tedbirlerle, ortaya çıkabilecek ticari risklere karşı önlemini almayan şirketlerin, ticari yaşamdan silinmeleri kaçınılmaz bir gerçek olarak ortaya çıkacaktır. İşte, ticaret şirketlerinin bu olumsuzluklara karşı durabilmelerine olanak sağlayan hukuki kurumlardan biri de, “ticaret şirketlerinin birleşmesi“dir. 6762 Sayılı TTK'ya nazaran son derece ayrıntılı ve genel olarak etkili çözümler sunan TTK Tasarısı, yasalaşarak yürürlüğe girmesinin ardından, ticaret şirketlerinin birleşmelerinde tarafların rehberi olacak niteliktedir.
Henüz Tasarı aşamasındaki bir Kanun metninde yer alan ve hakkında yeterince kaynak bulunmayan “birleşme“ olgusu, üzerinde çalışması son derece zor, ancak bir o kadar da zevkli bir konudur. “Türk Ticaret Kanunu Tasarısına Göre Ticaret Şirketlerinin Birleşmesi“ konulu bu eserimizde, ticaret şirketlerinin birleşmesi ile ilgili olarak Tasarının getirmiş olduğu yeni düzenlemeler, bu düzenlemeler hakkında değerlendirmeler, eksiklikler ve bu eksikliklere ilişkin çözüm önerileri, 6762 sayılı TTK'da yer alan birleşme hükümleri ile de kıyaslanarak, açıklanmaya çalışılmıştır.

Stok Kodu
9786053770640
Boyut
135-235
Sayfa Sayısı
209
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2009-06
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat