Vakıf ve Allah’a Davetteki Rolü

%20
Vakıf ve Allah'a Davetteki Rolü,Casim Ahmed Abdullah el-Casim

Liste Fiyatı : 12,00 TL
İndirimli Fiyat : 9,60 TL

Havale/EFT ile 9,48 TL
(Bu ürünü aldığınızda 9 puan kazanacaksınız)
   9

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
Bu kitap, Allah'a davet konusunda vakfın önemini ortaya koymayı hedeflemektedir. Çünkü Müslümanlar, eski zamanlardan günümüze kadar, muhtelif seviyelerde vakfı önemsemiş, ona yüce anlamlar yüklemiş, vakfın dinî mesajını, sosyal, ekonomik ve siyasal önemini ortaya koymuşlardır. Mescitler, ilkokullar, orta dereceli okullar ve üniversitelere kadar bütün eğitim kurumları vakıflar sayesinde ortaya çıkmışlardır.
Parasız tedavi için hastaneler ve eczaneler de bu sayede kurulmuşlardır. Güvenliği sağlamak amacıyla şehirlerde kaleler ve hisarlar, tekkeler ve kimsesizler için yurtlar yine vakıflar sayesinde inşa edilmiş; buralarda kalanların yiyecek, giyim, kuşam, tedavi ve eğitim masrafları da vakıfça karşılanmıştır.
Aynı şekilde vakıf sayesinde köylerde yabancıların, yolcu ve misafirlerin ağırlanması için evler ve misafirhaneler inşa edilmiştir. Yine şehirlerde ve az da olsa köylerde, içme suları için sebiller ve sadaka yerleri yapılmış; fakirlerin, miskinlerin, yetimlerin ve ihtiyaç sahiplerinin geçimleri için yardımlar dağıtılmıştır. Ayrıca mücahitler erzak ve silahla donatılmış, oruç tutanlar iftar ve sahurla desteklenmiş, hacca gidenler de, onları maksatlarına ulaştıracak yardımlarla takviye edilmişlerdir.
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9789754735284
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
232
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2012-07
Çeviren
Musa Kazım Yılmaz,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat