Amerika'nın 1 numaralı aile dergisinden, iki yaşındaki çocuğunuzun duygu ve zeka gelişimiyle ilgili size yol gösterecek bir kitap
İki yaşındaki bir çocuğun ebeveyni olduğunuzda, her gün, heyecan verici bir yolculuktur. Onlar Büyüdükçe serisinin ikinci kitabı olan İki Yaşındaki Çocuğunuz Büyürken'de, Ebeveyn dergisinin uzman editörleri, dikkate değer üçüncü yıla doğru çocuğunuzun ne düşünüp hissettiğini -ve çocuğunuzun gelişebileceği besleyici ve güvenli çevreyi sizin nasıl sağlayacağınızı- anlatıyorlar.
Kitapta her bölüm gelişimin farklı kilometretaşları -dil gelişiminden öğrenmeye, paylaşma ve sabırlı olmak- üzere odaklanıyor. İki Yaşındaki Çocuğunuz Büyürken, çocuğunuzun bakış açısından -endişeleri, meydan okumaları ve heyecanları- onun ne yaşadığını açıklayarak, yavaş yavaş gelişen davranışlarındaki günlük değişimlere sizi hazırlar. Çocuğunuzu tanıyarak, benmerkezcilikten sosyalleşmeye, mutlak bağımlılıktan, bağımsızlığa geçerken onu desteklemenin en verimli yöntemlerini öğreneceksiniz. Bu kaynak ayrıca, çocuğunuzun cinsiyetinin farkında olması, tuvalet eğitimi ve hatta aileye yeni bir kardeşin katılmasıyla oluşan kıskançlık gibi ortak ama karmaşık sorunlarla başa çıkmak konusunda pratik tavsiyeler sağlar.
Parents Dergisi,1926' dan bu yana Amerika'nın 1 numaralı aile dergisidir. Mutlu , sağlıklı çocuklar yetiştirme ihtiyacındaki ailelere bütün bilgi ve telkinleri sağlayan ailelerin sesidir.
Diana O'Connell, ödül-kazanmış bir gazeteci, Susam Sokağı Aileleri ve Aile Hayatı dergilerinin eski editörü, büyük ses getiren Boşanmış Babalar: Efsaneyi Bozmak kitabını Sanford L. Braver ile birlikte yazan kişi.
Her bölümde ana temalarla ilgili önemli noktalar var:
Gelişlimin Aşamaları ( Ne bekleyebilirsiniz?)
Çatışma(Bu sırada oluşabilecek sorunlar nelerdir?)
Siz ve Çocuğunuz ( Gelişiminin bu aşaması bir ebeveyn olarak sizi nasıl etkiliyor?)
Çocuğunuzun Gelişimine Yardımcı Olmak (Gelişimine katkı sağlayan stratejiler, oyunlar, faaliyetler nelerdir?)
Ayrıca bilgilendirici köşeler de var:
Ben Olmak Nasıl Bir Şey (Çocuğunuzun bakış açısından sergilenen genel senaryolar.)
Söyleyin/Söylemeyin (Belirli durumlardaki uygun ve uygun olmayan karşılıklar.)
Önce Güvenlik (Çocuğa uygun alanlar ve ebeveyn paniklerin)
Bir Sorun mu Var? (Olası gelişim aksaklıklarının işaretleri.)
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789758756179
Sayfa Sayısı
237
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2003-06
Çeviren
Özge Aydın,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat