Beş-Altı Yaşındaki Çocuğunuz Büyürken

%30
5-6 Yaşındaki Çocuğunuz Büyürken,Marge Kennedy
Çocuğunuz tüm gün süren bir okula göndermek sizin ve anaokulu yaşına gelmiş çocuğunuz için önemli ve heyecan verici bir değişim anlamı taşır. Beş ve altı yaşındaki çocuğunuz büyürken, Parents dergisinin uzman editörleri sizi bu başkalaşım yılları süresince çocuğunuzun hayret uyandıran zihinsel gelişimi ve gün geçtikçe derinleşen sosyal becerilerine hazır olmanızı sağlayacaktır. Her bölüm, bir birey olarak anne bağımlılığından sıyrılmaktan okuma ve yazmayı öğrenmeye, saygı ve dürüstlük gibi insanı değerleri anlamasından , ev haytından uzaklaşıp arkadaşlarla dolu bir sınıfta ilk okul tecrübesini köşeye sıkışmış hissetmeyeceği yeterli alanı sağlama konularında faydalı stratejiler öğreten bir rehberdir. 5-6 yaşındaki Çocuğunuz Büyürken adlı bu kitapta ayrıca yalan söylemekten şiddet kullanmaya kadar tüm kötü davranışları nasıl engelleyeceğinizi ve onu bir yetişkin olarak bu karmaşık dünyaya nasıl hazırlayacağınızı keşfedeceksiniz. İdeal bir anaokulu ve ilkokul sınıfında aranması gereken nitelikleri öğrenmenin yanı sıra, bu kitap çocuğunuz için de kolaylıkla öğrenebilmesi ve gelişebilmesi için sizin yaratıcı, destekleyici ve sağlıklı bir çevre yaratmanıza yardımcı olacaktır.
Parent Dergisi ,1926'dan bu yana Amerika'nın 1 numaralı aile dergisidir. - Mutlu ve sağlıklı çocuklar yetiştirmeyi amaç edinmiş ailelere tüm bilgi ve telkinleri sağlayan ailelerin dergisidir.
Marge Kennedy , Kidsmart adlı çocuk proramının yönetmen, çok sayıda basılmış kitabı ve aileleri konu alan dergi yazıları, anaokulundan başlayarak yüksek okul eğitimine kadar geçen eğitim süreci içinde çocuklar ve öğretmenler için yararlı başvuru kaynaklarına imza atmıştır. Kendisi Susam Sokağı dergisinin de editörüdür.
Her Bölümde Ana Temalarla İlgili Önemli Noktalar Var:
Gelişimin Aşamaları (Ne bekleyebilirsiniz?)
Çatışma (Bu sırarada oluşabilecek sorunlar nelerdir?)
Siz ve Çocuğunuz (Gelişimin bu aşamasında bir ebeveyn olarak sizi nasıl etkiliyor?)
Çocuğunuzun Gelişimine Yardımcı Olmak (Gelişimine katkı sağlayan stratejiler, oyunlar, faaliyetler nelerdir?)
Ayrıca Bilgilendirici Köşeler de Var:
Ben Olmak Basıl Bir Şey (Çocuğunuz bakış açısından sergilenen genel senaryolar.)
Söyleyin/ Söylemeyin (Belirli durumlardaki uygun ve uygun olmayan karşılıklar.)
Önce Güvenlik (Çocuğa uygun olanlar ve ebeveyn panikleri.)
Bir Sorun mu Var? (Olası gelişim aksaklıklarının işaretleri.)
(Arka Kapak'tan)
Stok Kodu
9789756387795
Sayfa Sayısı
213
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2004-01
Çeviren
Onur Öztürk Erdün,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat