Süleyman Demirel teknokrat, siyaset adamı ve Cumhurbaşkanı olarak çok şey yaptı. 50 yıl hep kamuoyunun önünde oldu ve en çok tartışılan isim haline geldi. Yaptıkları beğenildiği kadar eleştirildi de. Ama bir tek şeyi tartışılmadı: Liderliği. 50 yıllık hayatında Demirel hep lider kaldı. Mühendis olarak çalışmaya başladığında da liderdi... Şimdi de lider. Peki Süleyman Demirel neden hep lider?
Hem de seçimle işbaşına gelinen demokratik bir ülkede, halkın oyu ile lider. Bunun sırrı nedir? Sadece lider değil, hala halkın arasında dolaşan, törenden törene, kabulden kabule koşan bir Baba... Hem halkın Baba'sı... Hem de Cumhuriyet'in.
Nedir Süleyman Demirel'i 50 yıl ayakta tutan; “lider“ yapan, “baba“ sıfatını kazandıran özellikler?
Ben bu soruyu kendime çok sık sordum. Sonunda bir cevap buldum...
Aslında sorunun cevabı Süleyman Demirel'in başarı öyküsünün içindeydi... Demirel'in yaptıklarını ve yapamadıklarını, söylediklerini ve söylemediklerini bir kenara bıraktım. Doğrudan O'nun çalışma modeline baktım. Önce birbirinden bağımsızmış gibi duran parçalar ile karşılaştım. Parçalar buluştukça bir silüet belirdi. Sonra yavaş yavaş model belirginleşti ve Süleyman Demirel'in liderlik sırları ortaya çıkmaya başladı.
İşte Süleyman Demirel'in liderlik sırları...
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789758261949
Sayfa Sayısı
210
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
1999-12
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat