Hayatının son dokuz yılında Dr. Norman Vincent Peale ile çalışmak benim için bir ayrıcalıktı. Bu sırada o kırk iki kitabının altısını yazdı, yüzlerce konuşma yaptı. Onun için bu merkezin “olumlu düşünmenin tüm hikayesinin“ anlatabilecek güçle ayakta kalması çok önemliydi.
En ünlü kitabı “Kendinize İnanın! Yeteneklerinize güvenin! Kendi güçleriniz karşısında mütevazi olmayan ama mantıklı bir güven olmaksızın, başarılı ya da mutlu olamazsınız,“ sözleriyle başlıyordu.
Kırk bir dile çevrilen “Olumlu Düşünmenin Gücü“ adlı bu kitap, tüm dünya üzerinde yirmi beş milyondan fazla satış yaptı. Daha önemlisi olumlu düşünme felsefesi spor, eğlence, politika, satış toplantıları ve ebeveyn seminerleri başta olmak üzere her yerde karşımıza çıkıyor. Aslında bu felsefe tüm dünyayı çevreleyen bir kavram oldu.“Olumlu Düşünme Gücü“nde ruhsal durum ve gerçek insan gücünün gelişmesi arasındaki bağlantıya sıkça başvurulmuştur. Bu kitabın birinci bölümünden heyecan verici açılış sözünde Dr. Peale “Kendinizi Tanrı'nın ellerine bırakın. Bunu kolayca yapmak için de kendinizde, artık o andan itibaren ihtiyacınız olan tüm gücü kazanmaya başlayacağınıza inanın,“ der.
Eric Fellman-
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789758261918
Sayfa Sayısı
280
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2000-03
Çeviren
Sema Özçallı,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat