Son zamanlarda Organizasyonları yenileme ve düzenlemenin nasıl yapılacağı hakkında tavsiye veren makaleler ve kitaplar yığının basımı için birçok ormanın kesildiğini gördük. Sizin bu çıkış hakkındaki görüşünüz ne olursa olsun biz bunun rastlantı olmadığına inanıyoruz. Belirsizlik ve karışıklık hislerinden doğan duygusal bir hareket şirket yaşantılarımızda yükselmekte. Teknolojik ve jeopolitik değişimlerden etkilenen, bilinmeyen ve tahlil edilemeyen gelecek düşüncesinin kapladığı iş dünyası cevaplar arıyor.
Tavsiyelerin ve planların çoğu ücretleri azaltmak, personeli azaltmak, işlemleri yeniden yapılandırmak vb. şekilde. Şirketleri nesillerdir yöneten temel organizasyonel modeli kabul ettiler. Bizim inandığımız ise şimdi karşımıza çıkan bu zorluğun tamamen yeni boyutları var ve benzer şekilde karşılık bekliyor. Bu kitapta iş girişimlerinin yeni modeline işaret edeceğiz - stratejik tutumu, işlemleri, iş gücü ve liderlik anlayışı.
Sizi hem bir düş hem de gerçek olan kinetik girişime doğru yolculuğumuza davet ediyoruz: Bu bir düş, çünkü günümüzde hiçbir organizasyon tamamen onun potansiyelini gerçekleştiremedi; Bir gerçek çünkü birçok önde gelen girişim onun altında yatan bazı prensiplerini kendi bünyesine uyguladı.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789758261550
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
196
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2000-03
Çeviren
Murat Yaşarlar,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat