Diyarbakır´da Aşk, Savaş ve Siyaset (2 Cilt Takım)

Diyarbakır´da Aşk,Savaş ve Siyaset (2 Cilt Takım),Cüneyt Alphan
OHAL'lerin, sıkıyönetimlerin, darbelerin, isyanların ve ateşin hiç sönmediği, güneşin doğduğu ancak hep karanlık hayatını yaşadığım coğrafyada, dayanamadım ve yaşam yolunda bir adım atarak bu kitabı yazmaya karar verdim.

Aslında bir savaş fotoğrafını da çekmeye çalıştım ama bu fotoğraf ne kadar net veya değil bilemem ama bildiğim şu ki; Diyarbakır'da ve bölgede yaşayan herkes gibi ben de o cehennem hayatı yaşadım.
Cüneyt Alphan Cüneyt Alphan, 1970 yılında Diyarbakır´ın Silvan ilçesi Dutveren köyünde doğdu. Altı yıllık medrese eğitiminden sonra ilkokulu, Batman Hürriyet İlkokulu´nun dışardan bitirme sınavlarına girerek bitirdi. Ortaokul eğitimini Diyarbakır Lisesi´nde, Lise eğitimini Diyarbakır Birlik Lisesi´nde tamamladı. Gazeteciliğe 1993 yılında başladı. Yerel, ulusal gazete ve dergilerin yanısıra, Kanal 21, can tv, Aktüel radyo ve televizyonlarında muhabirlik, program sunuculuğu, haber müdürlüğü, genel yayın yönetmenliği ve genel müdürlük yaptı. 1999 seçimlerinden sonra parlementoda üç yıl fahri basın danışmanlığı yaptı. Halen merkezi Londra´da bulunan Avrasya gazetesinin Türkiye temsilciliğini yapmaktadır. Eşinden ayrılan Alphan´ın 5 yaşında bir erkek çocuğu var. Diyarbakır´da Aşk, Savaş ve Siyaset adlı kitabı ilk yayınlanmış eseridir.
Stok Kodu
9789756046074
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
768
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2006-1
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat