Endüstriye Dönük Uygulamalı Enstrümantasyon ve Kontrol Sistemleri İçin Veri Edinimi

%20
Endüstriye Dönük Uygulamalı Enstrümantasyon ve Kontrol Sistemleri İçin
Endüstriye Dönük serisi alanlarındaki teknik bilgileri güncellemek ve pekiştirmek isteyen mühendis ve teknik adamlara, mesleki bilgilerini geliştirmeleri ve gelişen teknolojileri izleyebilmeleri amacıyla yapıldı. Kitapların tasarımı, sadece konuyla ilgili asgari bilgilere sahip, meslek adamları dışında farklı disiplinlerden gelen teknik adamların yada üniversite ve meslek okulu öğrencilerinin de rahatlıkla takip edebileceği biçimde tasarlandı.

Yazılımdaki hızlı bir büyüme ve maliyetteki önemli bir düşüşün eşlik ettiği ve işlemcinin artırılmış gücünden yararlanan PC, sayısal sinyal işleme, görüntü işleme, veri edinimi [:data acquisition] ve endüstriyel kontrol ve haberleşme uygulamaları için, günümüzde en geniş çapta kullanılan platformdur. Birçok uygulamada, özellikle veri edinimi ve süreç kontrolü için, PC'nin gücü ve esnekliği, her birinin ayrı avantajı olan birçok şekilde konfigüre edilmesine imkân sağlar. PC'nin sonuç verici kullanımının anahtarı, özel bir veri edinimi uygulamasının belirli şartlarının mevcut yazılım ve donanımla dikkatli bir şekilde uyumlaştırılmasıdır. Veri edinimi, gerçek dünyadaki fiziksel fenomenlerin, bir bilgisayar tarafından işlenmesi, analiz edilmesi ve saklanması için ölçülen ve sayısal bir biçime dönüştürülen elektrik sinyallerine dönüştürüldüğü süreçtir. Uygulamaların büyük bir çoğunluğunda, veri edinim (DAQ) sistemi, sadece veri elde etmek için değil ayrıca üzerinde çalışmak için tasarlanır. Bir veri edinim sisteminin temel elemanları, Algılayıcılar ve güç değiştiriciler [:transducer] Alan kablolama, Sinyal şartlandırma, Veri edinim donanımı, PC (işletim sistemi) , Veri edinim yazılımı vb..dir. İşte bu kitapta, Endüstriyel uygulamalarda kullanmak amacıyla veri edinimi ile ilgili hemen her şeyi gayet düzenli, bol örnekli ve rahat takip edebilir bir biçimde bulacaksınız.

Kitap, bölüm bölüm kolay takip edilebilirliği açısından, üniversite ve meslek okulu öğrencilerine önerilir. Ancak tüm mühendislerin bilgisayarlı veri edinim yolları ve uygulamaları konusunda öğrenmek isteyecekleri çok şey var. Bu kitap işte bu ihtiyacı karşılamak için yapıldı.
Stok Kodu
9789756410677
Boyut
160-240
Sayfa Sayısı
700
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat