555 Entegresi İle Zamanlama Devreleri + Cd-rom

%20
555 Entegresi İle Zamanlama Devreleri + Cd-rom,Doğan İbrahim
Kitap, Profesör Doktor Doğan İbrahim tarafından yazıldı. Doğan Hoca, Yakın Doğu Üniversitesinde Bilgisayar Bölüm Başkanı. Kendisinin Yurtdışında saygın yayınevleri tarafından da yayınlanmış, İngilizce ( PICBASIC Programming and Projects; Microcontroller Based Temparature Monitoring and Control, Z80 Microprocessor Programming; Microcontroller Projects for 8051; C Programming for Students vb..) bir çok kitabı bulunduğu gibi türkçe olarak özellikle teknik adamlara yada teknik eğitim gören öğrencilere uygulamalı kaynak olabilecek bir çok Türkçe kaynak kitap (PIC C ile Ses; Işık; Sıcaklık Kontrol; Motor Kontrol Projeleri; PICBASIC Programlama; PIC ve PC İletişim Projeleri, PLC vb...) gibi birçok kitabını yayınladık.

Kitabın içeriğine gelince, 1. Bölümde 555 entegre devresinin özellikleri, ve bu entegrenin monostabıl ve astabıl olarak kullanım teorisi örneklerle detaylı bir şekilde açıklanmıştır.

Bölüm 2 de 555 tabanlı zamanlama devresi analizi ve tasarımı yapmak için geliştirilmiş olan bir Visual Basic programından bahsedilmektedir. Bu program sayesinde arzu edilen monostabıl veya astabıl devresi için gerekli olan parçalar çok erken bir zamanda hesaplanabilmektedir. Aynı zamanda, parçaları verilmiş olan bir monostabıl veya astabıl devresinin darbe süresi veya frekansı kolaylıkla hesaplanabilir. Programı PC nize yükleyip arzu ettiğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Bu bölümde ayrıca programın yazılım listesi de verilmiştir.

Bölüm 3 de 555 (ve benzeri) entegre devresi kullanılarak geliştirilmiş olan çeşitli projelerden bahsedilmektedir. Her projenin tanımı, donanımı, ve çalışma özellikleri açıklanmıştır.

Son olarak, ekler bölümünde 555 ve benzeri entegre devrelerin özellikleri ve kitapdaki projelerde kullanılan diğer entegre devrelerin özellikleri verilmiştir. Bu bölümde ayrıca monostabıl ve astabıl tasarım tabloları ve fiziksel olarak bulunabilen direnç değerleri tabloları da verilmiştir.

555 entegresi ile çeşitli uygulamaların anlatıldığı bu kitabın, kolaydan karmaşığa doğru birçok uygulama içeren, kolay okunabilen bir formatta yazılmış olduğunu kolaylıkla görebileceksiniz. Kitapla birlikte, uygulamalarınızı geliştirebileceğiniz, program ve/veya devre şemalarının da birlikte verilmesi, kitapların verimini artırmaktadır.
Stok Kodu
2000334100089
Boyut
160-240
Sayfa Sayısı
220
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat