Pıc Adım Motor Kontrolü Cd-rom + Devre Kartı

%20
Pıc Adım Motor Kontrolü Cd-rom + Devre Kartı,Doğan İbrahim
Bu kitapta PIC mikrokontrolör kullanarak adım motorlarının programlanmaları açıklanmaktadır. Kitaptaki programlarda C ve asembli dili kullanılmış ve çeşitli adım motoru kontrol projeleri tasarımı yapılmıştır.

Kitap adım motoru kontrolu üzerine bir kurs kitabı ve aynı zamanda bir kaynak kitap olarak hazırlanmıştır. Bilgisayar ve Elektronik Mühendisleri, Mühendislik öğrencileri, teknik kolej öğrencileri, ve elektroniği hobi olarak seçmiş olanlar kitabı yararlı bulacaklardır. Kitap, basit adım motoru kontrol projelerinden kompleks adım motoru kontroluna kadar çok değişik projeleri içermektedir. Kitapta sadece doğru akım (DC) ve düşük gerilimle (örneğin 5V, 12V veya 24V) çalışan küçük adım motoru projelerine yer verilmiştir.

Bölüm 1 de en yaygın olarak kullanılan elektrik motoru çeşitlerinden ve bu motorların özelliklerinden kısaca bahsedilmektedir.

Bölüm 2 de C ve asembler dilini kullanarak hazırlanmış ve denenmiş motor kontrolu üzerine çeşitli uygulamalar anlatılmıştır.

Bölüm 3 de baskı devresi (PCB) yazar tarafından hazırlanmış olan RS232 tabanlı bir unipolar motor kontrolu devresinin tasarımından bahsedilmektedir. PIC tabanlı olan bu devre ile küçük adım motorlarını otonom bir şekilde kontrol etmeniz mümkündür. Bu bölümde devrenin kuruluşu, çalışması, ve programlanması açıklanmıştır. Gerekli olan baskı devreyi kurulmuş ve çalışır durumda ücret karşılığında Bileşim Yayıncılıktan temin edebilirsiniz.

Kitap ile verilen CDROM üzerinde PIC mikrokontrolörler üzerine çeşitli bilgiler bulunmakta ve buna ilaveten Bölüm 3 deki baskı devre projenin tam mikrokontrolör ve PC yazılımları da bulunmaktadır.

Son olarak, ekler bölümünde PIC16F84 mikrokontrolörün yazmaçları, PIC asembler komut seti, ve adım motoru kontrolu için kitapta kullanılan entegre devrelerin özellikleri kısaca açıklanmaktadır.

Eğer Motor kontrol kitini de alırsanız, CD-ROM'da, kitapta kullanılan malzemelerin özellikleri, PIC 16F84 ve 16F877'nin özelliklerini gösterir data sheet'leri, PICBASIC ve PICC ile ilgili derleyiciler, PIC'ler hakkında detaylı bilgiler içeren notlar, yeni başlayanlar için kitap içinde kitap ve daha bir çok araç-gereç bulacaksınız"
Stok Kodu
9789752711020
Boyut
160-240
Sayfa Sayısı
100
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat