Pıc C İle Sıcaklık Projeleri

%20
Pıc C İle Sıcaklık Projeleri,Doğan İbrahim
Pıc C İle Sıcaklık Projeleri Yakın Doğu Üniversitesi Bilgisayar Bölüm Başkanı Doç. Dr. Doğan İbrahim'I, daha önceki mikrokontrolörler üzerine yazdığı Türkçe ve İngilizce çeşitli kitaplarından da tanıyoruz. PIC C ile PIC Programlama ve Ses, Işık Projeleri yine yayınevimiz tarafından sizlere sunulmuştu.

Bu kitapta PIC mikrokontrolörlerin, sıcaklık projelerinde kullanılmak üzere, C dilini kullanarak programlanmaları açıklanmaktadır. C dili ile mikrokontrolör programlamak ve geliştirmek son derece kolaydır. Kitapta Hi-Tech firmasının üretmiş olduğu PIC C Lite isimli C derleyicisi örnek alınmıştır, www.htsoft.com sitesinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Her projenin donanımı, akış şeması, tam yazılımı ve parça listesi verilmiştir. Böylece, verilen projelerin başka bir dile dönüştürülmesi oldukça kolaydır.

Kitap bir kurs kitabı ve aynı zamanda bir kaynak kitap olarak hazırlanmıştır. bilgisayar ve elektronik mühendisleri, mühendislik öğrencileri, teknik lise öğrencileri, ve elektroniği hobi olarak seçmiş olanlar kitabı yararlı bulacaklardır. Kitap sıcaklık projeleri üzerinde durmakta olup çok basit ve LED ile çalışan projelerden, LCD ile çalışan ve sayısal sıcaklık sensörü kullanan projelere kadar çok çeşitli projeler tam yazılım listesi ve donanımı ile birlikte açıklanmaktadır.

İlk bölüm sıcaklık prensiblerini, çeşitli sıcaklık sensörlerini konu edinmektedir. Sırasıyla, PIC'lerin mimari yapısı, PIC C derleyicisi, kullanımı ve komutlarının açıklanması ile tamamı denenmiş ve çalışan sıcaklık üzerine çeşitli termometre, sıcaklık alarmı, sıcaklık kontrolü vb gibi uygulamalar anlatılmıştır. Uygulamaların donanımları, akış şeması ve gerekli malzeme listeleri verilmiştir. Kitapla birlikte verilmekte olan elektronik devre kartı ile çeşitli sıcaklık projelerinizde çok amaçlı olarak kullanmanız düşünülmüştür. Son olarak, ekler bölümünde PICC Lite derleyicisinin fonksiyonları, PIC16F84 mikrokontrolörün yazmaçları, PIC asembler komut seti, ve dizin verilmiştir. Pıc C İle Sıcaklık Projeleri, Doğan İbrahim, 9789756410035, Bileşim Yayıncılık
Stok Kodu
9789756410035
Boyut
160-240
Sayfa Sayısı
225
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat