Doğan Hoca Mikrokontrolörlere ilgi duyanlar tarafından bilinen bir isim. Daha önce Yine PIC'lerle yada diğer işlemcilerle Ses, Işık, Sıcaklık yada Motor kontrol yada PIC ve PC haberleşmesi ile ilgili değişik uygulamalara dönük kitaplarını yayınlamıştık. Yazarımızın mikrokontrolörler dışında nümerik kontrole dönük, MATLAB'ın kullanılışı üzerine yada 555 entegresi çeşitli zamanlayıcı uygulamalarına yönelik bir çok kitabı var.

Yazar kitabında Arizona Microchip firması tarafından üretilen mikrokontrolörler ile robot kontrolünü değişik uygulamalarla anlatmış. Uygulamaların tamamı denenmiş ve çalışan uygulamalar. Uygulamalarda üç tekerlekli ve iki adet servo ile hareket eden bir robot örnek olarak verilmiş. Robotik konusuna yeni başlayanlara önerilebilecek bir kurs kitabı olarak hazırlanmış.

İlk bölüm, sayı sistemleri üzerine. Özellikle mikrokontrolör dünyasında önem kazanan kayan nokta sayı sistemi de detaylı olarak anlatılmış. 2. bölümde PIC mikrokontrolörlerin donanım yapısı 16F84 örnek verilerek açıklanmış. 3. bölüm, uygulamalarınızı daha rahat yazabileceğiniz bir derleyici PIC BASICPRO tanıtılmış. 4. bölümde, servo motor ile hareket ettirilebilen tekerlekli bir robotun, şasisi dahil yapımı anlatılıyor. 5. bölüm en eğlenceli bölüm, 4. bölümde yaptığımız robotu değişik biçimlerde hareket ettirmekten, durdurmaya, sağa sola döndürmeye, engele çarpınca duran yada geri dönen, ışık yada enfraruj sensörü ile engelleri algılayan, hattı izleyen olmak üzere 20'den fazla uygulamayı yapacak, hex kodlarına sahip olacaksınız.
Stok Kodu
9789752711488
Boyut
160-240
Sayfa Sayısı
250
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat