Z80 Microprocessor Programmıng

%20
Z80 Microprocessor Programmıng,Doğan İbrahim
Bu kitap Z80 mikroişlemcisinin programlanması hakkındadır. Z80, en eski ve en güçlü mikroişlemcilerden biridir. Mikroişlemci programlamayı öğretmek kolay bir iş olmamakla birlikte, okuyucunun konu hakkındaki bilgisine oldukça bağlıdır. Okurun PASCAL, C ya da BASIC gibi yüksek seviyeli programlama dilleri hakkında bilgili olduğu kabul edilmiştir. Kitap belli bir elektronik bilgisi gerektirmese de, temel bir elektronik bilgisi faydalı olacaktır.

Kitap Z80 mikroişlemci programlama temel tekniklerini içermekle beraber, Bilgisayar ve Elektronik mühendisliği lisans öğrencilerinin yanısıra, Meslek Liseleri ve Meslek Yüksek Okullarının Elektronik ve Bilgisayar bölümlerinde okuyan öğrencilere ders kitabı yada yardımcı ders kitabı olarak tavsiye edilmektedir.

Kitaptaki bölümler basitten karmaşığa gidecek şekilde düzenlenmiştir. İlk Bölümde Sayı Sistemleri incelenmiş, Z80 işlemcisinin mimari yapısı ve Z80 ile program geliştirilmesi 2. ve 3. bölümlerde anlatılmıştır. 4. Bölüm programlama ile ilgili örneklere ayrılmıştır. Kesmeler uygulamalı olarak 5. Bölümde anlatılmıştır. 6. Bölüm programlarda kullanılacak geçikmelerin tasarlanmasına ve örneklere ayrılmıştır. Son bölümde Z80 Komutlarının kısa açıklamaları yer almaktadır.
Stok Kodu
9789756410004
Boyut
160-240
Sayfa Sayısı
241
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
İngilizce
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat