Newnes Servis Mühendisi Cep Kitabı

%20
Newnes Servis Mühendisi Cep Kitabı,G. Lewis
Newnes serisi, Butterworth Heinemann tarafından saha mühendisleri ve teknik adamlarına yönelik olarak hazırlanan, alanlarında hemen her bilginin kapsandığı gerçek birer başvuru kitabı, kaynak kitap olarak tasarlanmıştır. Bu nedenle, İngiltere'nin önde gelen uzman mühendislerine hazırlatılmıştır. Yazarların tümü alanlarında pek çok defa başvurulan yetkin mühendislerdir. Kitapların Türkçeye çevrilmesinde İngilizce asıllarına sadık kalmaya özen gösterildi. Anlam kayıplarını en aza indirebilmek için, tartışmalı Türkçe karşılıkları ile birlikte mutlaka İngilizce karşılığını da yanında yada arkada düzenlediğimiz sözlüklerde vermeye çalıştık. Kitaplar İngiltere kaynaklı olması dolayısıyla, kimi İngiliz standartları yada yönetmeliklerini de içeriyor.

Endüstriyel ve ev elektronik cihazlarının tamiriyle ilgili sorunlar ve dolayısıyla güvenilir bir kılavuz ihtiyacının çok elzem olduğu bilinmektedir. Günümüz servis mühendisi yada tamir teknisyeni, dünyanın her yerinde üretilmiş, çok fazla çeşitlilikte cihazlarla ilgilenmek zorundadır. Bu yüzden, ilgili elektronik devrelerde tam olarak bilgili ve yetkin olmalıdır ve belirli bir belirtinin hangi etkiyi üretebileceği gibi değişik sistemlere göre düşünebilmelidir. Teknik sorunlara ek olarak, ticari sorunlar da bulunmaktadır. Günümüzde tamircilik, sıkı bir finansal beceriyle yürütülmek zorundadır. Tamirciliğin ekonomik olarak kendi ayakları üzerinde durması için, arıza teşhisi yapmanın ve gerekli onarım işinin hızla tamamlanması gereklidir. Ayrıca güvenilir onarımlar önemlidir: geri dönüşler ve geri aramaların, bir tamircilik kuruluşunun kendi ayakları üzerinde durabilmesi açısından yıkıcı bir etkiye sahip olabilir.

Elektronik teknisyeni el kitaplarının çoğu parçalar ve devreler üzerinde yoğunlaşır. Bu kitap, arızalı cihaz tamir edilmesi gerektiğinde pratikte ortaya çıkabilecek sorun türleriyle baş etmede yardımcı olmak için teknisyeni bir adım ileri götürüyor. Kitap böylece önemli bir rolü yerine getirmektedir ve özellikle de, elektrikli ve elektronik aletlerin bakım onarımında çeşitli sertifika sınavlarında başarı hedefleyenlere yardımcı olacaktır. Kitap ayrıca faydalı bir başvuru/referans kaynağı işlevi görecektir. Yazarlar bu kitaptaki bilgilerin sunumuna özel yer vermişlerdir ve elektronik teknisyeni kitapları yazmada rakipsiz deneyime sahiptirler.

Bu kitap, günümüzde bakım onarım ile uğraşan servis mühendisleri ve teknisyenleri için mevcut literatüre makbule geçecek önemli bir katkı olacağına inanıyoruz.
Stok Kodu
9789756410301
Boyut
110-190
Sayfa Sayısı
312
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat