Mühendis ve Teknik Adamlara Yönelik Otomasyon Cep Kılavuzu

%20
Mühendis ve Teknik Adamlara Yönelik Otomasyon Cep Kılavuzu,Idc Technol
IDC Technologies İngilizce konuşulan birçok ülkede, teknik adamlara dönük olarak uygulamalı mesleki eğitimler düzenlemekte. Dünyanın alanlarında en yetkin uzmanlarına hazırlattırılan kurs kitapları ile bu eğitimleri sunmaktalar. Elinizde tuttuğunuz kitap böylesi bir kursun yardımcı kitabı.

Bu cep kılavuzları içinde bu kılavuz, iletişim sistemleri ile ilgili iş yapan, iletişim sistemlerini kendine meslek seçmiş teknik adamların, hemen her an başvuracakları, kılavuzlar olarak tasarlandı.

Bu kitapta: Hem Enstrümantasyon ve otomasyon, hem elektrik ve elektronik ve de İletişim teknolojileri ile ilgili, her zaman elinizin altında olmasını istediğiniz bilgilere ulaşacaksınız. Veri iletişimi ile ilgili: Endüstriyel Şebekeler ve TCP/IP; Fiberoptik kablolar ve teorisi, ASCII tablo, EIA Kommunikasyon Arabirim Standartları; Birimler, Kısaltmalar, Dönüşüm tabloları yer alırken; Elektrik ile ilgili: Güç elektriği ve güç kalitesi; Güç sistemlerinin koruması, Otomasyon Alt sistemleri ile ilgili detaylar, Direnç renk kodlaması, Birimler, Kısaltmalar, Dönüşüm tabloları, Sözlükler , Çok sık kullanılan formüller vb... yer almakta; Elektronik ile ilgili olarak ta: Kişisel Bilgisayarlar, DSP-Dijital Sinyal İşleyiciler, ADC/DAC- Analog-Dijital yada Dijital-Analog Dönüştürücüler, Sayısal sistemlerde ikili kodlama; Birimler, Kısaltmalar, Dönüşüm tabloları; Sözlükler vb yeralıyor; Enstrümantasyon ile ilgili olaraksa: PLC ile otomasyon, SCADA ve Telemetri Sistemleri, Süreç kontrolünün temelleri, Veri Edinimine yönelik temel kavramlar, Sayı sistemleri, Termokuplörler, Birimler-Tablolar, Çok sık başvurmak zorunda kaldığımız formüller bulunmakta...
Stok Kodu
9789752711303
Boyut
110-190
Sayfa Sayısı
100
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat