C Builder İle Grafik ve Çizim Uygulama Paketi Tasarımı ve Geliştirilmesi + Cd-rom

%20
C Builder İle Grafik ve Çizim Uygulama Paketi Tasarımı ve Geliştirilme
Yazarımız, Doç. Dr. Murat Esin, Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsünde görev yapmakta. Yüksek Lisans öğrencilerine grafik tabanlı grafik yazılımlarının tasarlanması ve geliştirilmesine dönük dersler vermekte. Kullandığı ders notlarını, derleyip toparlayarak, sadece yazılım geliştirmeye dönük altyapısı olan üniversite öğrencilerinin değil, bunların dışında da, belki bir elektronik mühendisi yada teknikerine günlük yaşamında kullanacağı bir elektronik devre çizim yada analiz programını, bir makine ya da inşaat mühendisine bir tasarım paketi yada kendi oyun programını geliştirmek isteyen bir bilgisayar meraklısına, kullanacağı bir çizim/grafik programını kendisinin de tasarlayıp, geliştirebileceğini göstermek, anlatmak çabasıyla şekillendirdi bu kitabı.
Grafik uygulamalarını kullanan bir çok kullanıcı, karmaşık görünen bu programların aslında kendilerinin de geliştirebilecekleri denli kolay olduğunu görecekler, böylece.

Kitabın içeriğine gelince: ilk bölüm:bilgisayar grafiklerinin konusu'na ayrılmış; 2. bölümde: nokta; geometrik yeri ve hareketi; 3. bölümde:çizim ekranının düzenlenmesi; 4 ve 5. bölümlerde sırasıyla: çizim programlarının çevrimsel yapısı ile geometrik elemanların çizdirilmesine ayrılmış; altıncı bölümde dosya menüsündeki işlevler anlatılıyor; 7. ve 8 bölümler: çizimin düzenlenmesi ve seçme işlemleri ve uygulamaları anlatılıyor; 9. bölümde: kırpma/klip algoritmaları anlatılmış ve son olarak özel uygulamalara yer verilmiş.
Stok Kodu
9789752711433
Boyut
160-240
Sayfa Sayısı
280
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat