Endüstriye Dönük Uygulamalı Gömülü Mikroişlemcilerle Analog Arayüz Kurma

%20
Endüstriye Dönük Uygulamalı Gömülü Mikroişlemcilerle Analog Arayüz Kur
Endüstriye Dönük serisi alanlarındaki teknik bilgileri güncellemek ve pekiştirmek isteyen mühendis ve teknik adamlara, mesleki bilgilerini geliştirmeleri ve gelişen teknolojileri izleyebilmeleri amacıyla yapıldı. Kitapların tasarımı, sadece konuyla ilgili asgari bilgilere sahip, meslek adamları dışında farklı disiplinlerden gelen teknik adamların yada üniversite ve meslek okulu öğrencilerinin de rahatlıkla takip edebileceği biçimde tasarlandı.

Stuart R Ball, geçtiğimiz 20 yıl boyunca gömülü kontrol sistemleriyle çalışmış, üzerinde kafa yormuş, tüm dünyada alanında guru kabul edilen bir uzman. Rockwell International'da GPS ve güvenlik sistemleri üzerinde ürün geliştirme, Bantec'te süreç denetimi, Organon-teknika'da medikal elektronik vb.. üzerine araştırmacı, ürün geliştirmeci ve proses geliştirmeci olarak çalıştı. Circuit Cellar, Byte, Modern Electronics vb. gibi birçok saygın elektronik dergide makaleleri ve saygın yayınevlerinde kitapları yayınlandı.

Kitap, yeni gömülü sistemlerle, gerçek dünyanın analog büyüklüklerin ölçülmesi ve kontrol edilmesi üzerine odaklanmakta. Daha da hızla sayısallaşmakta olan modern elektronik sistemlerin, analog çevreyi nasıl algılayacağı ve kontrol edeceği üzerine sayısız örnek, uygulama ve vaka sunulmakta. Kitapta, Sayısal sistemlerle, karşılaştığımız analog problemlerin nasıl çözüleceğine dair birçok püf bulunmakta. Böylece mikrokontrolörlerle, analog dünyayla bağlantı kurmaya çalışan birçok teknik adam, mühendis ve hobici yada meslek okulu öğrencisi için birebir bir kaynak.
Stok Kodu
9789756410752
Boyut
160-240
Sayfa Sayısı
220
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat