Newnes Telekomünikasyon Cep Kitabı

%20
Newnes Telekomünikasyon Cep Kitabı,S. Wander
Newnes serisi , dünyada önemli tüm teknik adamlarca, dünyaca kabul görmüş teknik başvuru kitapları yapan, Butterworth-Heineman/Elsevier Yayınevi tarafından basılmış, kaynak kitapları olarak bilinir. Bu serinin üçüncü kitabı, 500 sayfalık, Newnes Telekomünikasyon Cep Kitabı, cebe sığacak kadar küçük ama Telekomünikasyon alanında hemen her şeyin olduğu, bir cep kitabı.

Telekomünikasyon Cep Kitabı, güncel telekomünikasyon sistemlerinin ve çalışma uygulamalarının bir özetini veriyor. Bir cep kitabı olarak, her sistemin tam detaylarını vermiyor, fakat bunları genel hatlarıyla açıklıyor ve bir başvuru kitabı işlevi görüyor. Telekomünikasyon teknikleri sürekli değiştiğinden, verilen tekrar, bilgilerini tazelemek isteyen mühendisler için faydalı bir pratik olacak. Kitap, aynı zamanda, teknisyenler, mühendisler ve öğrenciler için faydalı olabilecek veri tablolarını içeriyor.

Bu kitap planlandığı üzere, öncelikle sinyal kaynaklarını ve bunu takiben bu sinyallerin iletim, aktarma ve işlenmesine uygun elektriksel formata dönüştürülmesi için gerekli ekipmanları anlatmakla başlıyor. İletim medyası (radyo, bakır tel ve optik fiber), daha sonra anlatılıyor. İletim için sinyallerin modülasyon ve dijitasyon metotları ile devam ediyor. Telefon değişim arayüzleri ve anahtarlama, sinyalizasyon ve çoklama işlenmeden önce anlatılıyor. İnternet ve buna bağlı TCP/IP ve HTTP gibi çeşitli prokolleri içeren, paket tabanlı şebekeler anlatılıyor. Standartlar ve organizasyonlar en son anlatılıyor.
Stok Kodu
9789756410295
Boyut
160-240
Sayfa Sayısı
460
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat