Pratik Kimya Mühendisliği El Kılavuzu

%20
Pratik Kimya Mühendisliği El Kılavuzu,Vivek Mehra
Ingilizce konuşulan ülkelerde mühendis ve teknik adamlara dönük atölye tipi eğitimler vermekte olan IDC Technologiesin Kimya Mühendisliği üzerine verdiği eğitim notlarından derlenerek yapılan bu kitap, teknik bilgilerini güncellemek ve pekiştirmek isteyen mühendis ve teknik adamlara, mesleki bilgilerini geliştirmeleri ve gelişen teknolojileri izleyebilmeleri amacıyla yapıldı. Kitapların tasarımı, sadece konuyla ilgili asgari bilgilere sahip meslek adamları dışında farklı disiplinlerden gelen teknik adamların yada üniversite ve meslek yüksek okulu öğrencilerinin de rahatlıkla takip edebileceği biçimde tasarlandı.

Kimya teknolojileri alanında temel bilgilerin yanı sıra proses tasarımı ve kimyasal proses kontroldeki gelişmelerin de detaylandırıldığı kitabın içeriği: İlk bölümde kimya mühendisliğine genel bir yaklaşıma yer veriliyor; molekül ağırlıkları, birimler, formüller vb.. den oluşan 2. bölümde; 3. bölümde kinetik kimya; akışkanlar mekaniği ve ısı transferi ile uygulamaları 4 ve 5. bölümlerde yer alıyor; yığın transferi ve termodinamik hakkında 6 ve 7. bölümlerde detaylar verilmiş. 8. bölümde, süreç tasarımı; 9. ve 10. bölümde proses kontrolü ve kimyasal proses güvenliği üzerine yazılmış. Sonraki bölümlerde çeşitli süreç uygulamaları, katıların birim işlemleri, proses ekonomisi yer almakta... Tüm kitap bol örnekler ve görseller aracılığıyla bir hayli kolaylaştırılmış.

Kimya Mühendisliği ile doğrudan bir ilişkiniz olmasa bile kimyasal prosesler, tüm otomasyon ve kontrol süreçlerinin içinde yer almakta. Farklı disiplinlerden insanların da kimyasal süreçleri yakından takip etmesi gerekebiliyor. Bu kitap, otomasyon sürecinin kimya teknolojileri dışındaki farklı disiplinlerinden gelme teknik adamlarının da kimya teknolojilerini daha kolay anlamalarına yardımcı olacaktır. Bileşim-KMO ortak yayınıdır.
Stok Kodu
9789752711421
Boyut
160-240
Sayfa Sayısı
360
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat