Sinema ve diğer konularda kaynaklara inilerek çok güzel bir araştırma yapılmış ve ortaya yetkin bir eser çıkmış. Musa Çelik'i bu araştırmasından dolayı kutluyorum.
Agâh Özgüç Gazeteci, Sinema Yazarı-
Günü gelir o “ilk“in bir öncesi de meydana çıkabilir. Zaten tarih süreci bunu gerektiriyor. Bir ilkin son olmadığını biliyoruz. Bu yüzden her adım atarken geleceğe temel bir kaynak bırakmak ve sonrakilere doğru açık ve tarafsız aynı zamanda sorumluluk taşıyan bir temel oluşturmak görevi ortaya çıkıyor.
Bu çalışmanın en azından böyle bir sorumluluk duygusu taşıdığını düşünüyorum. Dilerim ki güçlü bir temel olarak kalır ve Türkiye'ye bu anlamda bir eser kazandıran Musa Çelik'i bu çalışmasından ötürü kutluyorum.
Ergun Hiçyılmaz, Araştırmacı Yazar-Kültür Üniversitesi Öğretim Görevlisi-
Zaman zaman hepimizin kafasına takılır, “Falancayı İlk nerede görmüştüm?... Filan şehre İlk hangi yıl gitmiştim?... Yaptığım En uzun uçak yolculuğu hangisiydi?...“ Daha nice soruları ekleyebilirsiniz bunlara... İnsanı arasıra uğraştırır bu “İlk“ler... Hatta kişisel İlk'lerin ve En'lerin ötesine, herkesi ilgilendiren olaylar ya da insanlar için de geçerlidir bu merak... Bizim sevgili Musa Çelik bu merakı iş edinmiş, hem de öylesine iş edinmiş ki... Bu işin “kitabını yazmış“ işte! Musa Çelik gerçekten “zorun zorunu başarmış.“
Halit Kıvanç, Gazeteci, Yazar, Spor Spikeri-
Spor ve diğer konularda yaptığı araştırmalarından sonra, ortaya çıkan bu kaynak eserden ötürü Musa Çelik'i kutlarım.
Can Tanrıyar, Gazeteci, TV Yapımcısı-
Musa Çelik tarafından hazırlanmış olan Türk ve Dünya Tarihinde İlkler, Enler ve Öncüler adlı kitap titiz ve uzun bir çalışmanın ürünü olup önemli bir boşluğu doldurmaktadır.
Gerektiğinde çok küçük bazı bilgilere ulaşmanın çok zaman alabildiği göz önüne alındığında, kısa sürede bu tür bilgilere ulaşılmasını sağlayacak bir kitabın değeri daha iyi anlaşılmaktadır.
Prof. Dr. Emre Dölen, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi-
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789944183789
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
576
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-01
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat