Küresel Isınma ve İklim Değişikliğiİnsanlığı Bekleyen Büyük Felaket Mi'

%25
Küresel Isınma ve İklim Değişikliği,Reşat Uzmen

Liste Fiyatı : 12,00 TL
İndirimli Fiyat : 9,00 TL

Havale/EFT ile 8,89 TL
(Bu ürünü aldığınızda 9 puan kazanacaksınız)
   9

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Her geçen gün basın yayın organlarında giderek daha fazla sayıda “küresel ısınma ve iklim değişikliği“ ile ilgili haberlere rastlıyoruz. Şiddetli fırtınalar, görülmemiş sıcak havalar, eriyen buzullar, şiddetli kuraklık ve susuzluk gibi haberlerin bombardımanı altında doğrular, yanlışlar birbirine mi karışıyor? İklim değişikliği insanlığı küresel bir felâkete mi götürüyor? Sahi, bu sıkça bahsedilen “sera etkisi, sera gazları“ nedir? İklim gerçekten değişiyor ve biz insanlar bu değişimde ciddî bir sorumluluk mu taşıyoruz? Konu güncelliğini korumakla beraber, şuradan veya buradan gelen açıklamalar her zaman meselenin açık ve net bir şekilde görülmesine izin vermemektedir. İşte elinizdeki bu kitap “küresel ısınma ve iklim değişikliği“ ile aklınıza takılan, bilmek istediğiniz bütün sorulara, tamamen en son bilimsel verilere dayanarak cevap vermeye çalışıyor.
Şimdiye kadar insanlığın yaşamadığı ve büyük ölçüde kendisinin sorumlu olduğu dev bir doğal olayın içinde yaşıyoruz... Eğer bir şeyler yapmazsak, sadece kendimizi değil çocuklarımızı ve torunlarımızı da giderek artan şiddette etkileyecek olan “küresel iklim değişikliği“ni merak ediyorsanız bu kitapta aradığınız her şeyi bulacaksınız.
“İklim değişikliği, son 10-15 yılda dünya gündeminde insanlığın geleceği ile ilgili olarak en ciddi 'meydan okuma'...
... Deneyimli araştırıcı, bilim adamı Uzmen, bu eserinde, hem bilimsel hem de çevreci kimliğiyle yılların birikimini usta bir biçimde kamuoyunun gözleri önüne sermiş. İklim değişikliğini tüm boyutlarıyla bilimsel verilerin ışığında enerji, çevre, ekonomi politikaları çerçevesinde olduğu kadar sosyo-ekonomik ve ekolojik açıdan da ele alıyor. Analiz ve sentezleriyle sorguluyor. Okuyucuyu bir taraftan en güvenilir kaynaklardan bilimsel verilerle bilgilendirirken bir yandan da düşündürüyor.
Türkiye'de çok büyük bir bilgi boşluğunu dolduracak enfes bir eser...“
- B. Gül Göktepe
Nükleer Reaktör Mühendisi Araştırıcı, Çevre Güvenliği Uzmanı
Karadeniz Madalyası sahibi

(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9789944425216
Boyut
135-215
Sayfa Sayısı
192
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-04
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat