İslam Ansiklopedisi

%20
Çocuklar ve Gençler İçin İslâm Ansiklopedisi,Komisyon

Liste Fiyatı : 13,90 TL
İndirimli Fiyat : 11,12 TL
(Bu ürünü aldığınızda 11 puan kazanacaksınız)
   11

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Türkçe'de bugüne kadar telif ve tercüme olarak az sayılmayacak kadar ansiklopedi yayını gerçekleştirildi. Bu yayınların, iktisadi açıdan ve bilimsel seviye itibariyle gelişmiş ülkelerde çok daha ileri seviyede olduğunu görmekteyiz. Bizde emek mahsulü ve doyurucu telif ansiklopedilerin yazılışı hayli geç başlamış sayılır. Fakat gelinen noktayı çok da küçümsememek gerekir. Günümüzde oldukça gelişmiş olan teknik imkânlar ve gerçekten şaşırtıcı derecede yaygın bir bilgi edinme imkânı sunan internete rağmen kitaplar, özellikle ansiklopedi türü yayınlar her zaman kıymetini koruyor, korumaya devam edecektir. Kitapsız bir dünya düşünmemiz söz konusu değil. Bilge Yayınları'nca neşre hazırlanan “Temel İslâmi Bilgiler Ansiklopedisi“ni, dilimizde artık çok kullanılmayan güzel anlatımıyla, “muhtasar müfid“ bir eser olarak gördüm. Her seviyede okuyucunun, fakat özellikle yetişme çağındaki ilköğretim ve lise çağındaki gençlerimizin el altı kitabı olmaya lâyık bir eser olduğu inancındayım. Emeği geçen herkesi, özellikle böyle bir eseri hazırlatıp yayınlayan Bilge Yayınları yetkililerini tebrik ediyorum.
- Prof. Dr. Raşit Küçük
Ansiklopediler, bilgiye açılan kapılardır. Özellikle de belirli alanlara yönelik olarak hazırlanan ansiklopediler, daha bir kıymete haizdirler. O alanın içinde bütün kavramları ve kişileri, yer ve zaman isimlerini açıklayarak bizlere geniş istifade imkânı sunmaktadır. Bilge Yayınları tarafından geleneklerimize bağlı olarak ve de gayet özlü bir biçimde hazırlanan “Temel İslâmi Bilgiler Ansiklopedisi“nin kültür dünyamıza önemli katkılarda bulunacağı, yetişen neslimize çok faydalı bilgiler sunacağı inancındayım. Bu vesileyle, eserin hazırlanmasında emeği geçen gayretli kardeşlerimi canı gönülden tebrik eder, böylesi faydalı eserlerin bundan sonra da hazırlanmasını temenni ederim.
Ahmet Şahin
İslâm'la ilgili bilgi açlığı, Türkiye'nin -belki dünyanın- en temel sorunlarından biri. İslâm'ın inanç ilkeleri alanında olduğu kadar, yaşama disiplini ve daha genel planda kültürel terimler ve ürünler alanında bilgi açığı alarm veriyor. Bu açlık, en yoğun etkisini gençlikte gösteriyor. Bu ortamda gençliğe yönelik İslâm ağırlıklı “Temel Kavramlar“ı ihtiva eden bir ansiklopedi, çok hayati bir hizmet görebilir.
Ahmet Taşgetiren
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9789759139162
Boyut
165-235
Sayfa Sayısı
312
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-09
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat