Albert Einstein - Bilimsel Kişiliği ve Dünyamıza Etkisi

%20
Albert Einstein - Bilimsel Kişiliği ve Dünyamıza Etkisi,Leopold Infeld
Üzülerek belirtmeliyim ki, ülkemizi bugün saran genel yozlaşma, temel bilim alanlarında daha belirgin biçimde göze çarpmaktadır. Temel bilimler giderek çorak topraklara dönüşme süreci içinde. Yetenekli gençlerimiz, bilim yapmanın uzun ve zahmetli yolundan yürümeyi göze alamadıkları için saygınlık ve yüksek kazanç vaadeden mesleklere yönelmekteler.

Oysa temel bilimlerde ilerleme rastlantılara bırakılamaz. Hiç değilse ön koşullardan birinin gözden kaçırılmaması gerekir: İlgi ve yetenek potansiyeli yüksek gençlerimizi bilime yöneltmek. Çevirisini sunduğum kitabın bu yolda etkin bir araç niteliğinde olduğunu sanıyorum.

Einstein'ı alışılmış birkaç basmakalıp sözün ötesinde, gerçek kişiliği ve yaratıcı bilim adamlığı ile tanımak yalnız ona göstermemiz gereken bir saygı olarak kalmaz; bu aynı zamanda, kültürel ortamımızın sağlıklı yönde gelişmesi bakımından hem bir görev hem de iyi bir fırsattır.
Genç kuşakların, Einstein'ın yaşam serüveninde, geleceğe açılan yollarını aydınlatan bir ışık kaynağı, coşku ve atılım gücüyle birleşen bilgeliğin eşsiz örneğini bulacaklarına inanıyorum.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789754948257
Boyut
195-133
Sayfa Sayısı
200
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
1999-12
Çeviren
Cemal Yıldırım
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat