Türkiye Cumhuriyeti'ni korumak ve savunmak kararlılığında olan herkes için, Bilgi Yayınevi'nden önemli bir kültür hizmeti.
Attilâ İlhan yönetimindeki Bir Millet Uyanıyor dizisinin aynı adlı ilk kitabında, Cüneyt Akalın, Sina Akşin, Necla Arat, Ataol Behramoğlu, Arslan Bulut, Tevfik Çavdar, Barış Doster, Alpaslan Işıklı, Halit Kakınç, Yıldırım Koç, Erol Manisalı, Mehmet Bora Perinçek, Vural Savaş, Necdet Sevinç, Sadi Somuncuoğlu ve A. Altay Ünaltay yer alıyor.
...Batı ittifakı ve NATO üyeliğinden bu tarafa, 'sistem', ekonomiden kültüre, savunmadan eğitim ve öğretime, bütün 'ulusal' kalelerimizi düşürmek peşindedir; 'dil'ini ve 'din'ini, açık açık, göstere göstere, dayatmaya başlamıştır...
O halde, hangi kesimden olursak olalım, 'teslim olmamak' için, biraraya gelmek, ortak bir direnişe yönelmek, millet olarak uyanmak zorundayız.
Bu dizi, bizi uykumuzdan uyandırmak amacıyla hazırlanmıştır. Dizinin diğer kitapları, aynı yazarların ve onlar gibi, “karakterleri hürriyet ve istiklal olan“ başka değerli kalemlerin çalışmalarından oluşacak.
(Tanıtım Yazısı'ndan)

Stok Kodu
9789752201262
Boyut
150-220
Sayfa Sayısı
280
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2005-03
Kapak Türü
Sert Kapak
Kağıt Türü
Standart
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat