Kazanana Ödül Yok Bütün Eserleri 5

%20
Kazanana Ödül Yok,Ernest Hemingway
... Hemingway, çok gezmiş, çok görmüş bir yazardır. Öykülerinde anlattığı kişiler de bir bakarsınız Afrika'da bir avcı, İspanya'da bir garson, savaş ortasında kimsesiz yaşlı bir adam, ya da dünyanın herhangi bir yerinde herhangi bir kadın ya da bir erkektir. Bütün bu insanların başından geçenler sanki sıradan, önemsiz şeylermiş gibi görünür ilk bakışta. Ancak, bir süre sonra hepsi, Hemingway'in olağanüstü gözlemleri ve yaklaşımlarıyla, okuyucunun gözünde simgesel birer varlık olur çıkar.
Hemingway, yarattığı kişilerle okuru arasında bir köprü kuruverir; ister bir av alanında, isterse bir tren istasyonunda, ya da bir hastane odasında, nerede olursa olsun. Bu nedenle, Hemingway'in yarattığı kişiler, dünyanın dört bir yanındaki insanlarla tanışıktır. Çünkü bu öykülerdeki kadınların, erkeklerin, çocukların, avcıların, sevilen ve yitirilen insanların hepsi de gerçeği yaşıyorlar; sevgiyi, acıyı, ölümü.
“Kazanana Ödül Yok“, değişik yerlerdeki, değişik insanların yaşanmış öyküleridir. Hemingway'in eşsiz yeteneğinin ürünü olan bu öyküleri, beğenerek okuyacağınızı umuyoruz.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789754944983
Boyut
108-188
Sayfa Sayısı
208
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
1995-04
Çeviren
F. Aylin Sağtür,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat